Internet i bezpieczeństwo

Szpiegowski komponent w systemach Windows zdemaskowany!

Błąd programistów Microsoft przyczynił się do ujawnienia wbudowanych w systemy Windows specjalnych kodów dostępu przygotowanych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. System dostępu NSA jest wbudowany w każdą wersję systemu operacyjnego Windows z wyjątkiem wczesnych wersji Windows 95 i jego poprzedników.

kod-nsa-windows

Dalsza część tekstu tutaj:

http://www.qbs.com.pl/

Reklamy

8 odpowiedzi »

  1. @Miraz89 tylko aktywna. Polecam jakiś ładny IDS na routerze. A ogólnie to zachęcam wszystkich do korzystania z OpenBSD. Każdy ma swój rozum i niech go używa, a nie polega na innych.

  2. Cóż przechodzę na system Linuxa i po problemie.
    Zaiste ciekawych zyjemy czasach zaufanie TYLKO ograniczone.
    O byciu IGNORANTEM zapomnij bo zginiesz nie wiedząc kiedy.

  3. Ale to stare jest. Już w 1999 r. o tym wiedziano tak przynajmniej podaje Wikipedia. Jeżeli to prawda to dlaczego żaden program antywirusowy czy pakiet bezpieczeństwa tego nie wyłapuje? Albo dlaczego nadal używa się tych systemów w firmach, bankach, urzędach, administracji na całym świecie. Jakoś żadna firma zajmująca się bezpieczeństwem nie odradza używania Windows.

  4. Polecam ubuntu 13.04 i przeglądarkę Iron Browser – okrojony google chrome 😉 jeśli ktoś chce pomocy w instalacji chętnie jej udzielę oczywiście za darmo 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.