Polityka i społeczeństwo

Korwin-Mikke rozgrzesza Adolfa Hitlera. Oto prawdziwe oblicze „lyberałów”!

UPR z ubolewaniem zauważa, że jej były lider po raz kolejny kompromituje środowisko wolnorynkowe, z którego się wywodzi.

Janusz Korwin-Mikke opuścił Unię Polityki Realnej blisko trzy lata temu, jednak znów przypomina o sobie wykorzystując w charakterze figury retorycznej postać Adolfa Hitlera.

Dotychczas JKM  podkreślał jedynie, że wódz Rzeszy  pobierał niższe podatki niż Rzeczpospolita. Tym razem Korwin-Mikke idzie znacznie dalej i w udzielonym wywiadzie zauważa, że „mordowanie milionów ludzi nie było celem Hitlera”.

Ponadto trudno znaleźć choćby „jedno zdanie, które będzie świadczyć o tym, że [wódz Rzeszy dop. red.] wiedział o eksterminacji Żydów. Gdyby dziś stanął przed sądem, musiałby zostać uniewinniony”.

Dalej Były lider UPR zestawia z Hitlerem liderów kilku współczesnych partii. To smutny dzień dla ruchu wolnościowego w Polsce, którego ideały znów zostały spopularyzowane nazwiskiem zbrodniarza wojennego.

Partia Korwin-Mikkego uzyskała niedawno dobre sondażowe wyniki, ale jej lider postanowił  najwyraźniej przywrócić notowania do niezmiennego od lat poziomu pół procent.

Źródło: http://gazeta-polska.pl/?p=208549

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.