Banki i tajna władza

Apokalipsa systemu bankowego. Niemiecka prasa: opodatkują prywatne konta na 8%

Kryzys bankowy w Europie

To ostatnia rozpaczliwa próba odsunięcia w czasie globalnego krachu bankowego. Eurokraci uważają, że podatnicy powinni zacząć spłacać długi bankierów.

UE bierze pod uwagę opodatkowania prywatnych kont każdego Europejczyka Kwota podatku ma wynosić 8 procent. Ta przymusowa danina-kontrubucja-podatek, ma się przyczynić do utrzymania upadających banków. Według polityków, banki są za duże aby upaść i ich upadłość przyniosła by jeszcze więcej strat, niż rabunek ośmiu procent wkładów.

To dziwne, że jak klient banku źle zarządza swoimi pieniędzmi, debetami i kredytami, to ponosi za to nieuchronne dotkliwe konsekwencje. Zaś gdy bankierzy i politycy źle dysponują ogromnymi pieniędzmi, to wtedy używa się starej, neoliberalnej maksymy: „banki są za duże, by upaść” i ciężar zobowiązań przenosi się na zwykłych ludzi.

I tak za błędy chciwych bankierów, giełdowych inwestorów, spekulantów, polityków, geszefciarzy – konsekwencje ponosi zwykły Kowalski, który najmniej ma i nie jest winien. Bez wątpienia taki system gdzie „bank jest za duży, by upaść, a bankier za bogaty, by go ukarać” jest systemem nie tylko złodziejskim, ale i zbrodniczym, generującym wszelkie możliwe patologie społeczne. To nie politycy rządzą, ale bankierzy z banków prywatnych i tzw „centralnych”.

Decyzja Unii Europejskiej o ośmioprocentowej kontrybucji oznacza, że my wszyscy będziemy płacić za ratowanie podupadłych banków w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Grecji.. Tak naprawdę te pieniądze i tak w końcu trafią albo do banków niemieckich, albo do zarządzanego przez Niemców Europejskiego Banku Centralnego. Gdyż bank czy rząd np Hiszpanii, ma długi w bankach niemieckich. Główni winowajcy tej bankowej zbrodni, i tak unikną kary.

Karl Whelan, ekonomista z Uniwersytetu w Dublinie, mówi, że sytuacja w bankach jest tragiczna i może eskalować w każdej chwili i nie będzie można tej zapaści  zatrzymać.

Więcej na ten temat w internetowych wydaniach prasy niemieckiej.

Linki tutaj:

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de 2

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de 3

Tłumaczenie polskie:

DZNMP

Reklamy

5 odpowiedzi »

  1. Generalnie zgoda, ale czemu „neoliberalnej maksymy”. Zgodnie z zasadami wolnego rynku i liberalizmu gospodarczego, źle zarządzane banki powinny upadać. Ratowanie banków z pieniędzy szarego Kowalskiego, to raczej zakrawa na pseudo-socjalistyczną „solidarność” polegającego na tym, że zyski sa prywatne, natomiast straty sie upublicznia i dzieli na wszystkich.

  2. Na Cyprze banki wydzielają obywatelom ich pieniądze! Cypryjczyk nie może wybrać miesięcznie z banku więcej swoich pieniędzy niż pozwalają na to przepisy .Jadąc na wakacje lub chcąc kupić np.samochód obywatel musi przedstawić dowód na podstawie którego bank POZWOLI ,WYRAZI ZGODĘ!!!! właścicielowi konta na taki wydatek.WSZYSTKO POD KONTROLA BANKÓW! Prozaiczne tłumaczenie ze „bank nie może zostać bez pieniędzy bo zbankrutuje”Totalna manipulacja i zniewolenie trwa…

  3. A co by się stało gdyby przecietny Kowalski zrezygnował z ich usług ?
    Czy naprawdę koniecznie jest posiadanie konta?

  4. Wilk dla zmylenia owieczek ubiera się w skórę baranka , a bankier w czarny garnitur z krawatem . Czy barny to widzą ?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.