Bareizmy

Faszystowska III RP niszczy przedsiębiorców!

Relacja Tomek Elbl na FB:

„Dziś byłem świadkiem koszmaru, jakie może nam stworzyć państwo typowo faszystowskie.

Moje dwie znajome sprzedają na sąsiednim bazarku truskawki, sezon jest w pełni. Pierwsza ma czwórkę dzieci a druga – trójkę dzieci.

Okazało się, że ktoś doniósł na nie, ponieważ przeszkadzało mu, że sprzedają truskawki! Jako pierwsza przyjechała Straż Miejska aby sprawdzić tak zwaną „legalizację wag”. Nowoczesna waga w sklepie AGD kosztuje do 400 złotych, zaś identyczna waga, tylko z legalizacją, kosztuje aż 1500 złotych! Obydwie wagi są identyczne, lecz za tzw „legalizację” faszystowskie państwo żąda ogromnego haraczu.

Jak właścicielka stoiska z truskawkami przybyła na miejsce kontroli Straży Miejskiej, zadzwonił telefon z informacją o kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Później jeszcze jeden telefon z info o kontroli Sanepidu!

Gdzie jest ten „wolny rynek” którym wycierają sobie gęby neoliberałowie? Czy ów „wolny rynek” dotyczy tylko banków, korporacji i zagranicznych supermarketów, które nie płacą u nas ani grosza podatków?

Jeśli chodzi o kontrolę Sanepidu – znajoma będzie miała ogromny problem, gdyż zgodnie z unijnymi normami, przy takim stoisku trzeba mieć dostęp do bieżącej wody i toalety. Jak taka osoba da radę zarobić w ciągu miesiąca na: opłatę za plac, „legalizację” wagi, i jeszcze toi toia? Już nie mówiąc o zysku.

Tak właśnie faszystowskie państwo gnoi przeciętnych przedsiębiorców, by w tym samym czasie hojnie dotować naszym kosztem korporacje, banki i zagraniczne markety. Widać, dla kogo ten balcerowiczowski i korwinowski „wolny rynek” został stworzony!Jeśli nie zgadzasz się z takim stanem rzeczy, udostępnij ten artykuł!

Reklamy

3 odpowiedzi »

  1. Ręce opadaja, dlaczego my Polacy godzimy się na wszystko, dlaczego nikt z nas nie protestuje, jak długo jeszcze będą nas zniewalać ?????

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.