Kategoria domyślna

Wszystkie teksty „racjonalistów” i „sceptyków” naukowych są oszustwem! Mamy niepodważalne dowody

Czy ADHD to fikcyjna choroba?

Dziś ciąg dalszy burzy, jaki wywołał artykuł o fikcyjności choroby ADHD, promowany przeze mnie a następnie przez znaną psycholog dziecięcą, Dorotę Zawadzką.

Artykuł pochodzi z serwisu SamoUzdrawianie.pl:


http://www.samouzdrawianie.pl/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba/

Został przeze mnie skopiowany tutaj:

http://kefir2010.wordpress.com/2013/06/16/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba-w-rezultacie-tego-odkrycia-miliony-dzieci-zazywaja-niebezpieczne-psychotropy/

Gazeta Wyborcza na swojej głównej stronie zareagowała, wklejając opinie prof. Eisenberga, „odkrywcy” ADHD, z roku 2007. Podczas gdy naukowiec ten dopiero w 2009 roku wykazał skruchę i przyznał się do błędu. Niedługo potem, też w 2009, zmarł, tak więc ta skrucha była typowym wyrzutem sumienia człowieka, który zdaje sobie sprawę, że niedługo umrze i chce naprawić swoje błędy..
Profesora Eisenberga można przyrównać do dr Josepha Mengele, i nie ma w tym przesady. Gdyż to właśnie „odkrycie” ADHD umożliwiło podawanie dzieciom pochodnych amfetaminy, mających rzekomo leczyć ADHD. Taką pochodną amfetaminy jest metylofenidat, najczęściej stosowana substancja narkotyczna u dzieci. Jak potem człowiek wchodzący w dorosłość ma być stabilny psychicznie, jak „troskliwi rodzice” przez lata podawali mu pochodne amfetaminy i ma teraz od nich „zjechane” receptory mózgowe? To oczywiście pytanie retoryczne..

Kolejna manipulacja związana z promowanym przeze mnie artykułem pojawiła się na jednym z portali racjonalistycznych. Linka podawał nie będę, coby zbędnej i szkodliwej reklamy nie robić 😉

Pada tam stwierdzenie, cytuję:

„To popularne twierdzenie, kopiowane pomiędzy różnymi stronami promującymi alternatywną medycynę, opiera się na przekłamaniu. W oryginalnym wywiadzie w „Der Spiegel” pada kolokwialne sformułowanie, które trafniej może być tłumaczone jako „ADHD jest przesadzoną chorobą”, lub „ADHD jest nadmiernie diagnozowaną chorobą”. Co jest prawdą” koniec cytatu.

Tymczasem przyjrzyjmy się faktom. Skopiuję cały wycinek wywiadu z Der Spiegel, cytuję:

„Ein großer, hagerer Mann mit Brille und Hosenträgern öffnete 2009 die Tür zu seiner Wohnung am Harvard Square, lud an den Küchentisch und schenkte Kaffee aus. Niemals hätte er gedacht, erzählte er, dass seine Erfindung einmal derart populär würde. „ADHS ist ein Paradebeispiel für eine fabrizierte Erkrankung„, sagte Eisenberg. „Die genetische Veranlagung für ADHS wird vollkommen überschätzt.” koniec cytatu
http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-83865282.html

Tłumaczenie podkreślonego zdania: „ADHD jest doskonałym przykładem sfabrykowanej choroby

Jeszcze dalej, bo do fabrykowania faktów i przedwczesnego uśmiercenia profesora Eisenberga, poszła tzw „Ogólnopolska kampania na rzecz ADHD i zespołu aspergera”. Ach, ta podświadomość, jest jednak okrutna! Przecież sama nazwa tej fundacji to typowa, freudowska wpadka, nazywana przeze mnie freudowską perełką! 😀

W nazwie fundacji powinno być: „Na rzecz dzieci z ADHD i zespołem aspergera” a nie tak jak jest teraz: „na rzecz ADHD i zespołu aspergera” !!

Otóż dziwna fundacja na rzecz ADHD i zespołu aspergera, wkleiła link do promowanego przeze mnie artykułu (nieczynny, a jak) i napisała, cytuję:

„Zacznijmy od tego, że jest to tłumaczenie anonimowego artykułu zamieszczonego na jakimś portalu. (…)
Śmiem twierdzić, że artykuł jest po prostu kłamstwem. Dr Eisenberg nie żyje już od 10 lat, więc bronić się nie może” koniec cytatu.
http://savant.org.pl/o-adhd/142-czy-adhd-to-fikcyjna-choroba

Zacznijmy od tego, że profesor (a nie doktor) Eisengerg zmarł nieco ponad trzy lata temu, w 2009 roku, a nie dziesięć lat temu!
Tutaj link z wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/Leon_Eisenberg

Co za obłudne kłamstwo. Jako dowód wklejam sreen-shot (zrzut ekranu) z tamtej fundacji:

savant

Reklamy

3 odpowiedzi »

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.