Kategoria domyślna

Ministerstwo Prawdy z ul. Czerskiej (Gazeta Wyborcza) zareagowało na artykuł promowany przez Jarka Kefira!

Czy ADHD jest prawdziwą chorobą? Kulisy akcji informacyjnej

Artykuł, który promowałem na swoim blogu (Kefir 2010) dotyczył fikcyjnej „choroby” – ADHD – wymyślonej po to, by rodzicom dzieci sprzedawać silne psychotropy. Link do promowanego artykułu na moim blogu, zamieściła znana psycholog dziecięca, Dorota Zawadzka, na swoim fan page. Spowodowało to około 90.000 odwiedzin i o 1/3 więcej wyświetleń w ciągu trzech ostatnich dni.

Link do skopiowanego artykułu z bloga Kefir 2010:

http://kefir2010.wordpress.com/2013/06/16/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba-w-rezultacie-tego-odkrycia-miliony-dzieci-zazywaja-niebezpieczne-psychotropy/

Link do tekstu oryginalnego (źródłowego):

http://www.samouzdrawianie.pl/odkrywca-adhd-przyznaje-ze-to-fikcyjna-choroba/

Na ów „event” zareagowało samo Ministerstwo Prawdy Jedynie Słusznej z ulicy Czerskiej w Warszawie, czyli Gazeta Wyborcza. Nie wiem czy artykuł z internetowego wydania był w wydaniu papierowym, bo szmatławca nie czytam. Wiem jedynie o poniższej wersji:

http://wyborcza.pl/1,75476,14127306,Czy_ADHD_to_prawdziwa_choroba_.html

Cytuję:

„Jeden z pionierów psychiatrii dziecięcej, znany amerykański lekarz oświadczył, że ADHD to „sfabrykowana choroba”. Powiedział to trzy lata temu, w 2009 roku, po czym umarł. Dziś jego wypowiedź wywołuje burzę medialną – w prasie i internecie, otwierając na nowo dyskusję o zasadność diagnozowania i terapii zespołu nadpobudliwości ruchowej u dzieci” koniec cytatu

Czerski szmatławiec nie omieszkał umieścić powtarzanych co rusz kłamstw na temat dr Wakefielda, który odkrył prawdziwą przyczynę autyzmu, za co kartel farmaceutyczny zniszczył mu karierę. Przykład Wakefielda jest podręcznikowym przykładem, jak media działające w zmowie z korporacjami, są w stanie zniszczyć człowieka.

Cytuję:

„Albo całkiem świeży przykład – zależności autyzmu od szczepionek. W 1998 r. „Lancet” opublikował badania brytyjsko-kanadyjskiego lekarza dr. Andrew Wakefielda, z których wynikało, że połączona szczepionka na odrę, świnkę i różyczkę wywołuje u dzieci autyzm. Pismo przyznało się do błędu po 12 latach. Późniejsze badania nie potwierdziły prawdziwości tez postawionych w pracy Wakefielda. W 2004 r. sprawą zajęła się brytyjska Generalna Komisja Medyczna, która uznała, że Wakefield prowadził swoje badania w sposób nieuczciwy i niefachowy.
Ferment jednak został zasiany. Działający dziś prężnie ruch „antyszczepionkowy” nie przyjmuje tych dementi do wiadomości” koniec cytatu

Czerski szmatławiec popełnił też kolejny artykuł – będący kontrą do mojego „eventu” wspartego przez psycholog Dorotę Zawadzką. Dali tam wypowiedzi „odkrywcy” ADHD z 2007 roku, jeszcze zanim ten morderca wielu istnień przyznał się, że popełnił ogromny błąd, wmuszając w dzieci psychotropy:

http://wyborcza.pl/1,75400,14127353,Co_znany_ekspert_naprawde_sadzil_o_ADHD.html

Cytuję:

„Internet od kilku dni rozpala wypowiedź o ADHD jednego z pionierów psychiatrii dziecięcej, znanego amerykańskiego lekarza prof. Leona Eisenberga. Co rzeczywiście sądził o tej chorobie prof. Eisenberg, który umarł kilka lat temu? Publikujemy skrót jego artykułu opublikowanego w 2007 roku w piśmie „Journal of Child and Adolescent Psychopharmacology” koniec cytatu

 

Czy widzicie teraz jaką manipulację tutaj zastosowano? Przyjmuje się, że bierze się pod uwagę najnowsze wypowiedzi, badania. Czerski szmatławiec zdaje się nie zauważać tego, że krytyczna wobec ADHD i futrowania dzieci psychotropami wypowiedź, była z 2009 roku. Czerski szmatławiec kontruje za to wypowiedzią z roku 2007, choć dwa lata później naukowiec ten wyraził skruchę za swoje zbrodnie i powiedział że się mylił.

Reklamy

Kategorie: Kategoria domyślna

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.