Racjonalizm naukowy

Portal racjonalista.pl jest powiązany z sektą religijną!

Artykuł zdezaktualizowany, z maja 2013 roku, czytasz na własną odpowiedzialność 😉 xD

Portal racjonalista.pl i racjonalizm, sceptyzm, humanizm, ateizm i wolnomularstwo

Dziś przedstawię Wam kolejny odcinek prawdy o powiązaniach między ideologiami racjonalizmu, humanizmu, ateizmu, a.. wolnomularstwem, czyli masonerią.
Dostałem cynk, że popularny portal zwolenników GMO, szczepionek, liberalizmu, korporacji – racjonalista.pl – stoi na tym samym serwerze, co wolnomularstwo.pl – główny portal polskojęzycznej masonerii.
Wiadomo, że można wykupić jedną usługę na danym serwerze, ale posiadać tam dowolną ilość stron / serwisów.
Tak jest też w tym wypadku – konto na platformie hostingowej domena.pl jest jedno, zaś na tym koncie są dwa w/w serwisy.

___________________________________________________________________________________________

Oto cała prawda o serwisie racjonalista.pl i jego sponsorach:

DOMAIN NAME:                      wolnomularstwo.pl
registrant type:                                  individual
nameservers:                                 ns.kimsufi.com.
http://www.racjonalista.pl.                [188.165.204.215]
created:                                      2005.09.05 14:41:09
last modified:                           2012.09.05 08:58:04
renewal date:                           2013.09.05 14:41:09

Wirtualny Wschód Wolnomularski – Strona główna

Najlepsze są meta tagi na racjonalista.pl / wolnomularstwo.pl:

Meta Description:

Wirtualny Wschód Wolnomularski (WWW) jest niezależnym, ponad-obediencyjnym, ponad-lożowym, ponad-rytowym serwisem masońskim, tworzonym przez miłośników i mistrzów sztuki królewskiej., wykluczenie społeczne, statek szaleńców, prawda, poznanie, zasady, bonn, obowiązki, reguły, liberalne, pflichten, rules, Dworek w Mężeninie

Meta Keywords:

mason, masoneria masoni, wolnomularstwo, wolnomularz, sztuka królewska, loża, obediencja, wielki wschód polski, wielka loża narodowa polski, wwp, wlnp, cyrkiel, kątownica, węgielnica, spisek, tajne, stowarzyszenie, żydomasoneria, droit humain, masońskie, wolnomularskie, ars regia, ryt, szkocki, nieregularni, regularni, francuski, fartuch, fartuszek, paramasoneria, odd fellows, rotary, adam wysocki, tadeusz cegielski, jan józef lipski, tadeusz gliwic, wolność przywrócona, wielki, architekt, budownik, bóg, hiram, wykluczenie społeczne, statek szaleńców, prawda, poznanie, zasady, bonn, obowiązki, reguły, liberalne, pflichten, rules, oświadczenie, apel, manifest, deklaracja, regularni, regularne, liberalni, liberalne, zasady, obowiązki, pflichten, charges, rules, deklaracja, mężenin, masoneria

Źródło: http://whois.domaintools.com/wolnomularstwo.pl

___________________________________________________________________________________________

Polskie Stowarzyszenie racjonalistów powiązane z wolnomularstwem

Teraz każdy powinien mieć prawdę przed oczami. Za portalem „racjonalistów”, stoi najbardziej pokręcona organizacja religijna świata, czyli masoneria.
Kryje się za tym podwójna taktyka: „ciemnemu ludowi” wciskają pseudo racjonalizm, sceptyzm, humanizm, ateizm – a sami na swoich zebraniach czytają kabałę i inne pisma, a potem – w szerszej perspektywie, wykorzystują tę wiedzę tajemną przeciwko zwykłym ludziom.

Za portalem racjonalista.pl stoją tajne stowarzyszenia, o totalitarnej, faszystowskiej ideologii – to już wiemy. Ja traktuje ten portal jako taki słup ogłoszeniowy dla korporacji medycznych, chemicznych i biotechnologicznych. Ich oferta jest tam przedstawiona bogato i szeroko.

Na tym portalu możemy znaleźć takie kwiatki, jak pochwała eugeniki, z drugiej strony, portal ten określa się jako lewicowy. Jak to pogodzić? Przecież eugenika (dziś nazwę zmieniono na: „genetyka”) jest elementarną częścią narodowego socjalizmu. Eugenika i ściśle z nią związana teoria ras – została zapoczątkowana przez Helenę Bławatsky i Alice Bailey – założycielki dwóch tajemnych organizacji – towarzystwa teozoficznego i lucifer trust.

Dziś zarówno nauka, jak i religia są podstawowymi czynnikami kontroli ludzkości. Masoneria, czyli właściciele portalu racjonalista.pl i wolnomularstwo.pl celuje w oba czynniki – naukę i religię.

To, co jest przedstawiane oficjalnie jako dobre, nie zawsze takie jest. Każdego z nas rodzice informowali np o prawdziwych przyczynach klęski Powstania Warszawskiego, choć oficjalnie mówiono co innego. Uczono nas także, że nie wszystko jest dobre, co jest dostępne oficjalnie, w sklepie, telewizji, internecie. To pewna podstawa z jaką wchodzimy w dorosłe życie.

Jednak co wynosimy z tej nauki? Zaryzykuję twierdzenie, że nic! Ufamy lekarzom którzy wkłuwają nam zanieczyszczenia chemiczne pod postacią szczepionek, korporacjom spożywczym, ufamy medycynie której rozwiązania są często gorsze niż sama choroba. Ufamy, bo mamy taką potrzebę, którą bezlitośnie wykorzystują wszelkie władze, marketingowcy, spece od reklamy, korporacje.

Wiadome jest, że prawda o racjonalista.pl i wolnomularstwo.pl jest usuwana z ich witryn – użytkownicy którzy to publikują, są natychmiast banowani. Dlaczego ujawnienie tej prawdy tak im przeszkadza? Dlaczego oni się tego wstydzą? Czy fakt, że organizacja religijna sponsoruje stowarzyszenie racjonalistów, ateistów, humanistów – nie daje do myślenia? Dlaczego organizacja typowo wyznaniowa ma cokolwiek wspólnego z ateizmem i świeckim humanizmem? A może to po prostu element większego planu. Ogłupić jak najwięcej ludzi, pozbawić ich kontaktu z Bogiem, wmówić, że człowiek i to co przeżywa, jest tylko sumą reakcji biochemicznych? Zaś wiedzę tajemna, np z kabały, zostawić tylko dla siebie?

racjonalizm

Dlaczego wybrano racjonalizm i jego pochodne?

W świecie pozbawionym wartości wyższych, rządzenie masami jest bardzo łatwe. Tak postępowano w Cesarstwie Rzymskim, gdzie ludziom organizowano igrzyska i rozdawano chleb. 
Wystarczy popatrzeć, jak zachowują się racjonaliści i wszelkiej maści liberałowie w internecie. Jakie mają poglądy na temat eugeniki i wolności osobistej, w jaki sposób atakują i niszczą oponentów, jakie wartości wyznają. W świecie pozbawionym elementarnej transcendecji – poczucia, że Bóg istnieje i ma wpływ na nasze życie – dochodzi do zwyrodnienia jednostki i społeczeństwa. Powiedzcie mi: skoro nie ma żadnych wartości nadrzędnych, skoro wszystko jest relatywne i względne, to jaki sens mają wszelkie prawa, zasady, jaki sens ma życie? I proszę mi nie mówić o tzw „humanistycznych wartościach” bo one nie istnieją, ich nie ma.. To tylko zbiór luźnych, liberalnych reguł, które każdy może zmienić w dowolny sposób. Bo skoro nie ma Boga, i jego zasad – to wszystko zależy od człowieka, prawda? Jeden człowiek na stanowisku mówi, że to i to jest potrzebne, a inne – zabronione, ale przecież zmieni się klimat polityczny, przyjdzie inny człowiek na to stanowisko – i to wszystko pozmienia. I potem znowu. Bo przecież nie ma żadnych wartości transcendentnych, niezmiennych, każdą rzecz może dowolnie definiować humanista-ateista-liberał, prawda?

Wielu z tzw racjonalistów piszących w internecie, to opłacani trolle do wynajęcia, którzy maja pisane za lobbujące za czymś komentarze. 
Nie trzeba daleko szukać: już w 2006 – 2007 roku na różnych forach związanych ze zdrowiem i szeroko pojętą psychologią (zombie-psychologią i wiedzą tajemną z dziedziny psychologii) pojawili się trolle, publikujący dwa, góra trzy posty zachwalające jeden z farmaceutyków. 

Obecnie „komentatorzy na etatach” są jedną z powszechnie obowiązujących strategii marketingowych w internecie. Stosowane są tam, gdzie pojawiają treści się demaskujące daną korporację / ideę. Firmy wydają na ten rodzaj marketingu ogromne pieniądze, a bardziej zapobiegliwe – sami wynajmują specjalistów od reklamy i psychomanipulacji, by tworzyli fundacje, stowarzyszenia, profesjonalne blogi, serwisy. 

Fakt istnienia „komentatorów na etatach” nie jest już teorią spiskową, ale elementem naszego życia, za którym stoją konkretne interesy i bardzo duże pieniądze. Nie bez powodu mówi się, że w wojnach XXI wieku najważniejszą bronią jest informacja. Lub też: dezinformacja..
Dopiero na drugim miejscu jest ekonomia i armia. Odpowiednio dobrana dezinformacja może razić całe społeczeństwa / narody i uniemożliwić im obronę. 

racjonalista.pl
To, co przedstawiłem powyżej – zadaje na kłam temu, co mówią oficjalnie przedstawiciele ateizmu. Za tą ideologią kryją się złowrogie siły, o silnym zabarwieniu religijnym / wyznaniowym. 
Nie dajmy się zwieść, dziś ideologia i niesiona przez nią informacja jest stosowana jako broń – stowarzyszenia które promują konkretną ideologię wśród prostaczków, wcale nie muszą tej ideologii popierać w stosunku do siebie. Ideologia jest dla prostaczków, a wiedza tajemna – dla elit. Zapamiętajcie to! 

Racjonalista.pl, racjonalizm, nauka, humanizm, lista ateistów, ateizm, sceptycy, wolnomyśliciele, Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, krytyczne myślenie, pseudonauka

Aktualizacja 31 maja 2013 roku:
Zrobiłem z tego tzw „event” – dałem linka do tego artykułu na ponad setkę grup. 
Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Kilkadziesiąt napastliwych komentarzy to pestka przy tym co się działo, i nadal dzieje na FB! 😀 

Tutaj macie, dla beki, „mądrość” racjonalisty konserwatywnego (są tacy!), prawdopodobnie wyborcy PiS:

racjonalista.pl

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jeśli rozumiesz, że publikowanie, zdobywanie i weryfikowanie informacji to pewna praca i koszta, a ujawnianie ukrywanej wiedzy to konkretne ryzyko – możesz wspomóc finansowo mnie i to, co robię.
I tym samym, dołożyć pewną małą cegiełkę światłości w tym tonącym w mroku głupoty świecie!
W poniższym linku napisałem, jak można to zrobić. Dzięki! :)
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

Reklamy

45 odpowiedzi »

 1. Andrzej Rusław Nowicki – polonofob, dywersant, mason, filozof kultury, historyk filozofii i ateizmu, italianista, religioznawca, członek redakcji „Racjonalista” – magazyn racjonalistów, sceptyków i ateistów. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Ateistów i Wolnomyślicieli oraz Polskiego Towarzystwa Religioznawczego. Założyciel i redaktor naczelny pisma „Euhemer”. Następnie związany z wolnomularstwem (przez cztery kadencje był Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Polski, obecnie Honorowy Wielki Mistrz

  Lubię to

 2. A potrafisz wytropić ich powiązania z Izraelem i syjonizmem? Z tego, co wiem są sponsorowani przez syjonistyczną rodzinę z Izraela, która stała za powstaniem tego portalu. Powiedział mi to w ataku furii pewien syjonistyczny troll z Facebooka.

  Lubię to

  • Co do Krytyki bym dyskutował. Mam kilka numerów tego pisma i było w nich wiele artykułów godzących w interes państwa Izrael. Dlatego moim zdaniem nazywanie tego medium syjonistycznym jest nie do końca trafne. Nie spotkałem się również, żeby lobbowali za wielkimi koncernami, szczepionkami, GMO, czy podobnymi rzeczami.

   Natomiast w racjonaliście piszą osoby jawnie działające na rzecz wielkich koncernów farmaceutycznych, firmy Monsanto etc.

   Lubię to

 3. RACJONALIŚCI = KLINICZNI PSYCHOPACI?
  POTRZEBA NARODOWEGO PROGRAMU BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH DLA PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH, PODOBNYCH DO LUSTRACJI !!

  Cyt. „Racjonaliści:

  Wbrew temu, co tak ochoczo deklarują, wcale nie krzewią oni rozumu ani nie są zainteresowani naszym dobrem i dbałością o nasze bezpieczeństwo. W rzeczywistości interesuje ich wyłącznie władza i terror, ponieważ jako rasowi psychopaci świetnie się bawią grając ludźmi niczym pionkami na planszy do gry. Prawdziwym celem ich działań jest pozbawienie nas wolności pod pretekstem chronienia nas przed iluzorycznymi zagrożeniami, nierzadko (a raczej bardzo często) przez nich cynicznie aranżowanymi.

  Nie działają oni spontanicznie, jak każdy z nas, komu zdarza się czasem pod wpływem emocji napisać komentarz na onecie czy w forum Gazety. Ci ludzie to prawdziwa sfora internetowych wilkołaków, a jedną z ich agend, miejscem, gdzie się skrzykują, żeby ruszyć do zorganizowanej akcji zwalczania wolnych myśli i wolnych ludzi jest blip i tag „ttdkn”, na którym się wyżywają. Pewnie nie jest to jedyne takie miejsce, ale to akurat jest mi bardzo dobrze znane.

  W dyskusji prowadzonej przez normalnych ludzi chodzi o wymianę opinii i podzielenie się z innymi własnymi przemyśleniami. W rzekomej „dyskusji” z psychopatycznymi trollami racjonalistycznymi chodzi wyłącznie o całkowite pokonanie przeciwnika, co uzyskują oni przez zmasowany atak (wszyscy na jednego), zasypanie go ogniem dywanowym demagogicznych i dezorientujących, a nawet wręcz cynicznie kłamliwych argumentów i w końcu wyczerpanie go energetyczne. Pod tym względem są oni wampirami energetycznymi o wręcz zabójczych właściwościach.

  Ludzie (?) ci (postawiłam znak zapytania, ponieważ czasem mam wrażenie, że to cyborgi bez duszy) są mistrzami w stosowaniu cynicznych, socjotechnicznych sztuczek, dzięki którym skutecznie manipulują osobami nie posiadającymi wystarczająco silnego kręgosłupa światopoglądowego i duchowego i oczywiście młodzieżą. Małolaty szczególnie łatwo dają sobie wcisnąć ten kit „racjonalistycznej troski o dobro głupiego społeczeństwa”, tak rzekomo podatnego na irracjonalne impulsy i wszelkie „szaleństwa tłumów”. Młody człowiek z godnością dystansuje się od tego zabobonnego i prymitywnego motłochu, chętnie stając po stronie „rozumu” i „trzeźwego oglądu rzeczywistości”. Nikomu na tym blogu nie muszę tłumaczyć, że ten rzekomy „trzeźwy racjonalizm” jest w istocie kolejną warstwą matrixowej iluzji, którą mami się ludzkość”

  Więcej:

  https://kefir2010.wordpress.com/2013/02/11/racjonalistyczni-liberalowie-czyli-psychopatyczne-biomaszyny/

  Lubię to

 4. Racjonaliści czy pseudo-racjonaliści? Oblicze racjonalizmu

  Zadaniem pseudo racjonalistów jest ośmieszanie danych poglądów w oczach innych i niszczenie, demotywowanie ich autorów, osiągnięcie stanu psychicznej dominacji, wyżywanie się,przypisywanie szufladek typu: teorie spiskowe itp. Chodzi tutaj o zwalczanie konkurencyjnych poglądów i dyskusja z takimi ludźmi jest błędem, gdyż nie chcą oni dyskusji, ale jedynie totalnego poniżenia i wdeptania w ziemię konkurentów. Jeśli przedstawi się takiej osobie wiarygodne wyniki badań przeczące ich poglądom, to albo to zignorują, albo przedstawia spreparowane wyniki badań,bądź też powołają się na takie badania, które były sponsorowane przez koncerny / grupy wpływu, nacisku.

  ‘fajterzy’, od angielskiego słowa:’fighter’, czyli łowca. To bardzo interesujący typ trolla internetowego, który ma urojenia na temat swojej wielkości, zajebistości, wpływu na innych. Jednocześnie, osoba taka uważa się za wielkiego łowcę czy ‘gangsta’, co samo w sobie jest komiczne i dość żałosne. Troll taki wybiera sobie jedna bądź kilka osób, które chce, w swoim mniemaniu, niszczyć psychicznie. Samo przedstawienie jest dość żałosne, gdy taki troll napotka osobę, której zwisają takie ataki, w tym wypadku mnie.Najczęściej po kilku nieudanych próbach podkulają ogon pod siebie i uciekają. Ich zadaniem jest nietypowy wampiryzm energetyczny, wysysanie życiowych sił ze swojej ofiary, dlatego błędem jest wdawanie się w jakiekolwiek relacje z takimi osobnikami. Po pierwsze, oni gówno mogą, a po drugie gdy tylko wyczują osobę silną psychicznie, to znikają szybciej niż się pojawili. Liczą na słabość adwersarza i możliwość wampiryzmu energetycznego. Osobniki takie produkują się i produkują, licząc na odpowiedź ofiary, jednak przy jej braku milkną sami.

  ‘profesjonaliści’ czyli profesjonalni lobbyści, osoby wprost na etatach. Lobbują za elektrowniami wiatrowymi, za energetyka atomową, za interesami Izraela, czy w końcu za syjonistyczną wizją świata. Cechuje ich narcystyczna pewność siebie i pełen profesjonalizm – to osoby szkolone do lobbowania bądź wojen w internecie, znają dobrze dany temat i nie wahają się używać wszelkich argumentów. Są skuteczni i przez to groźni – to jedyny typ trolla, który może poczynić większe szkody. Występują w pojedynkę, jako wyraziste osobistości, często są to osoby, które wcześniej należały do grupy pseudo racjonalistów, opisanej powyżej przeze mnie. Ich pisanie cechuje niemal całkowitą pewność siebie, niezachwianie poglądów i głoszonych ‘prawd’, czy w końcu wrażenie wybitnego profesjonalizmu i znajomości tematu. Oczywiście dla osób, które nie potrafią zidentyfikować tego typu trolla. W ich wypadku nawet nick jest dobrze dobrany tak, aby wpływać na podświadomość człowieka. Przykładowe nicki to: ‘virus’ (podczas epidemii świńskiej grypy), ‘słowo prawdy’, ‘tylko prawda’, ‘expert’, ‘pilot’ (po katastrofie samolotu prezydenckiego), ‘doctor’ itp. Lobbyści czasami mówią wprost, że dobrze znają daną branżę, że można im spokojnie zaufać, czy w końcu, że w ich rodzinie mają jakiegoś eksperta (w zależności od tematyki chwyty są różne).

  bojówkarze’, czyli są to internetowe bojówki młodzieżówek partyjnych PiS, SLD bądź PO. W wypadku PO bojówki internetowe powstały już w 2007 roku bądź jeszcze wcześniej, inspirowane słynnym listem pana Schetyny. Mowa w nim była o tym, aby na głównych portalach zamieszczać posty chwalące ta partię. Często stosują negatywną stygmatyzację w stosunku do oponentów, używając takich słów – zwrotów jak:oszołom, teorie spiskowe, moher, pisiak, katol itp. Występują całymi stadami, chmarami i są zjawiskiem nagminnym. Mają urojenia wielkościowe i są święcie przekonani, że należą do warstwy społecznej o nazwie: ‘inteligencja’, więc mogą z tego powodu pozwalać na dużo więcej niż ich oponenci (to ich tok myślenia). Są agresywni, wulgarni, mało merytoryczni i często depczą dobre imię innych osób, oczerniają.

  ‘umoczeni’ – czyli byli esbecy,ludzie robiący lewe interesy, ludzie, którzy wzbogacili się na złodziejskiej prywatyzacji, czy w końcu byli milicjanci,komuniści. Czasami i oni wypowiadają się na forum. Najczęściej dołączają do grup bojówkarzy partyjnych i razem z nimi tworzą kluby, stowarzyszenia, fora dyskusyjne. Ich agresja, działalność jest skierowana przeciwko partiom “prawicowym”, np PiS, RKN, UPR. Ci ludzie siłą rzeczy nie chcą zmian i lobbują za aktualnym status quo. Czasami używają argumentów o ‘teoriach spiskowych’ snutych przez prawicę. Ich idealnym miejscem do życia jest właśnie nasz kraj w takiej formie, w jakiej jest on obecnie – czyli de facto: PRL bis. Co zrozumiałe, lobbują przeciwko wszelkim zmianom i zatrzymaniem stanu bieżącego. Idealnym przykładem takiego trolla jest użytkownik onetu o nicku ‘onetka50′, zawód – pani prokurator.

  Więcej:

  https://kefir2010.wordpress.com/2012/12/30/trolle-internetowe-i-dezinformatorzy-jak-rozpoznac-tekst-z-2010-roku/

  Lubię to

  • Przypomnijmy czym jest pseudo racjonalizm.

   Pseudo racjonalizm jest:

   -rzekomym wielbieniem nauki, i rzetelności w nauce, ale także naiwną wiarą tylko w te badania naukowe, które zostały sponsorowane przez wielkie korporacje i rządy;

   -jednoczesne odrzucanie badań naukowych niezależnych naukowców, czyli tych, którzy nie są skorumpowani przez koncerny; przykładem tego jest odrzucanie analiz szanowanego na całym świecie zespołu naukowców ze 100 krajów, o nazwie Cochrane Collaboration.

   -naiwną wiarę, że politycy chcą naszego dobra, że armie i służby specjalne to mechanizmy “demokratycznego państwa prawa” mające służyć i chronić obywateli, że rządy chcą naszego dobra, że Amerykanie i Izraelczycy walczą o demokrację, równość, wolność, prawa człowieka za pomocą broni ze zubożonym uranem i białym fosforem.

   -boją się wytworu medialnego o nazwie “arabski i palestyński terroryzm”, boją się Brunona K, który nikogo nie zabił i nie chciał zabić. Jednocześnie – nie boją się tego, że Izrael przyznał się do posiadania 800 uzbrojonych głowic atomowych o sile powyżej 10 kiloton TNT, część wycelowanych w Europejskie miasta, no i nie boją się ludzi typu zamachowca z biura PiS, który zabił jednego z działaczy i poderżnął gardło innej osobie. (przypomnienie: ja, autor bloga Kefir 2010 nie jestem zwolennikiem PiS!! )

   -wielbienie wojującego ateizmu, zaczytywanie się w książkach takich świrów jak Dawkins. Część z pseudo racjonalistów ma jednak odchyły typowo religijne, w kierunku satanizmu / lucyferianizmu. Przykładem jest blog de bart, który w logo ma symbol religijny – odwrócony pentagram. Styl pisania na blogach racjonalistów jest zimny, wulgarny, psychopatyczny. Zaczytywanie się w ich blogach powoduje negatywne samopoczucie, autorzy i ich komentatorzy emanują negatywnymi wibracjami / energiami. Dlatego ja bardzo rzadko tam wchodzę. Polityka komentowania na blogach pseudo racjonalistów wygląda tak, że banują na potęgę swoich przeciwników piszących merytoryczne, celne, i pozbawione agresji / histerii komentarze. Ja jestem zbanowany na stałe na większości z tych słitaśnych blogasków. Dopuszczane są komentarze krytyczne, ale tylko tych ludzi, którzy piszą histerycznie i nie potrafią merytorycznie uzasadnić swoich racji – w celu ośmieszenia. To tak, jak w mediach na temat GMO wypowiada się taki Jarosław Kaczyński zawsze dziewica, czy Doda elektroda bredząca o niebieskich pomidorach i o “raku wszystkiego od GMO”. Sprytna strategia..

   -pseudo racjonaliści odrzucają wszystko to, co nie pasuje do oficjalnej, politycznej i medialnej propagandy. Nazywają to starą nazwą: “spiskowa teoria dziejów”. Ja tylko przypomnę, co było, oficjalnie, “spiskową teorią dziejów” w latach 1944 – 1989. M.in.: Katyń, upadek Powstania Warszawskiego, Sybir, Gułagi, nóż w plecy 17 września i pakt Ribbentropp-Mołotow, ludobójstwo 200 – 600 tysięcy Polaków w latach 1944 – 1956, zabójstwo Jerzego Popiełuszki, wydarzenia w kopalni Wujek, prawdziwe przyczyny wprowadzenia Stanu Wojennego.. i wiele innych. Czy myślicie, że teraz, w czasach tej całej pseudo-demokracji, gdzie nie ma ani jednej polskiej telewizji i ani jednej polskiej, większej gazety – cokolwiek się zmieniło? Że teraz nagle rządzący stali się wielkimi altruistami dbającymi o dobro “każdego Polaka”?

   Lubię to

   • Co do polityki komentowania to dokładnie to samo spotkało mnie na stronie zachwalającej szczepionki http://www.facebook.com/TakDlaSzczepien . Bo napisaniu 2 komentarzy, zostały one skasowane i podano powód, jakoby brakowało naukowych źródeł moich merytorycznych komentarzy. Po napisaniu tych komentarzy jeszcze raz, tym razem z podaniem źródeł badań naukowych komentarze znowu zostały skasowane, skomentowane, że nie będą tam publikowane „bzdury” i dostałem bana. Administratorem tego Fanpage’a jest dr Ewa Krawczyk i najwidoczniej wyznaje ona zasadę, że jeśli wygłoszonej przez nią tezie przeczą fakty to tym gorzej dla faktów.

    Lubię to

    • Tak wiem, skomentowałem jej pozbawiony wszelkiego obiektywizmu, naładowany chamstwem i złośliwością artykuł z bloga Sporothrix i oczywiście w ciągu 5 minut został skasowany. Cenzura antypropagandowych treści gorsza niż za komuny. Najsmutniejszym jest fakt, że jej artykuły naukowe, np. ten o zwalczaniu brodawczaków krtani są na całkiem niezłym poziomie ale propagandowa krucjata wobec wszystkich, którzy mają odmienne zdanie niż ona spycha je daleko w cień.

     Lubię to

 5. Cytuję z pogromcy mitow medycznych.pl.

  “Z jakich powodów czasami sami robimy coś innego niż zalecamy innym?
  Od dawna nurtuje mnie, jako lekarza, pytanie, z jakiego powodu istnieje czasem rozdwojenie między tym, co robimy sami, a tym, co zalecamy swoim pacjentom? Wiecie, co mam na myśli? Lekarz zalecający pacjentowi rzucenie palenia i jednocześnie proszący pacjenta o ogień, czy medyk ze znaczną nadwagą, przekonujący pacjenta do diety i zdrowego trybu życia. Spotkałem się nawet z dowcipnym stwierdzeniem, że nikt jeszcze nie widział, by drogowskaz sam podążał w kierunku, który wskazuje. Dokładnie taka sama sytuacja występuje czasem w przypadku szczepień przeciwko grypie. Szczepienia są, jak dotąd najlepszą metodą zmniejszenia ogromnej chorobowości i śmiertelności związanej z grypą, co zapewniają, przy minimalnym odsetku działań niepożądanych. Zostało to dobrze udokumentowane licznymi badaniami naukowymi.

  Jak to możliwe, że lekarz, który zwykle zna powyższe dane, mimo to sam się nie szczepi? Czytałem, że lekarze pytani, dlaczego nie zaszczepili się przeciwko grypie, często cytują te same błędne informacje i mity, co pacjenci niemający nic wspólnego z medycyną. Nie chcą sami się szczepić, bo albo „nie chorują na grypę” albo „grypa to dla nich banalna infekcja” albo mówią, że ”szczepionki grypowe są niebezpieczne”, czy obawiają się „nieznanych, odległych skutków ubocznych”. Uważają, że grypa nie jest poważnym problemem zdrowotnym. Zwykle są przekonani, że sami nie zachorują na grypę, bo przecież „przy tym pracują” i podświadomie czują się z racji zawodu uprzywilejowani. Choroby, w tym grypa, nowotwory, bakterie nie są im straszne, bo dużo wiedzą na ich temat. Wiedza zmniejsza lęk towarzyszący niewiadomej, ale czy zmniejsza ryzyko zakażenia i choroby? Czy przykładowo wirusy grypy na pewno wiedzą, że mają lekarzy traktować z szacunkiem i omijać z daleka?

  W praktyce spora część lekarzy, dobrych fachowców i inteligentnych ludzi wynajduje różnorodne usprawiedliwienia, że nie potrzebują szczepień, np.: „stale mam kontakt z wirusami, w ten sposób zyskuję naturalną, dobrą odporność na zachorowanie na grypę” albo to, co słyszałem ostatnio od znajomej specjalistki chorób zakaźnych „szczepionka zbytnio wzmocni mi wyrzut cytokin”. (..)” koniec cytatu.

  Źródło: pogromcymitówmedycznych.pl, autor: Ernest Piotr Kuchar

  Lubię to

  • Otóż to! Ten sam mechanizm jest z księżmi (niektórymi) – doradzają czystość i wstrzemięźliwość a sami mają na boku kochanki. Doradzają trzeźwość i abstynencję, ale sami lubią pociągnąć z kielicha… Ksiądz i lekarz też ludzie, tak samo słabi jak my. Dlatego pamiętajmy: słuchajmy, co nam mówią, ale czynów ich nie naśladujmy.

   Lubię to

 6. 1. Wciskanie „ciemnemu ludowi” ateizmu ma sens dydaktyczny, w przeciwieństwie do indoktrynacji pokładami wiary w zjawiska nadprzyrodzone i skonfabulowaną historię.

  2. W zdecydowanej większości przypadków ateiści sami wypracowali swój światopogląd.

  (…)

  7. Nurt satanistyczny u osób niewierzących ma charakter artystyczny, jak uwielbienie do steampunka, fantasy, czy anime. Domorosły satanizm to ideologia pełna wiary w bzdury (Anioły & Demony), choć można poczytać o oficjalnych stowarzyszeniach satanistów, aby przekonać się, że w gruncie rzeczy to ateiści bawiący się w pentagramy i przyzywanie duchów. Z pewnością są nieszkodliwi i nie propagują nietolerancji, w przeciwieństwie do generalicji katolickiej.

  8. „Ideologia jest dla prostaczków, a wiedza tajemna – dla elit. Zapamiętajcie to!”
  Dokładnie. Nikt nie czyta bibli, dlatego tyle jest wierzących w miłosierdzie boże. Trzeba wielkiej perspektywy, aby zrozumieć złożoność świata i nie dostrzeć w nim zafałszowanego boga.

  (bzdury w tym komentarzu edytowano..)

  Lubię to

  • A.D. 1 – o jakiej historii mówisz? Obecnie każda dziedzina nauki jest zmieniana wraz z trendami politycznymi, społecznymi, propagandowymi, ekonomicznymi. W imię finansowego widzimisię. Także historia.
   „dokładnie wiemy jaka będzie przyszłość, problemy mamy jedynie z przeszłością – ona ciągle się zmienia”

   Poczytaj podręczniki od historii z lat 1990 – 1995 (to już lata tzw „wolności”, nie komuny) i poczytaj ten chłam z 2012 / 2013 roku.
   Odpowiedz przy okazji na pytanie, dlaczego ja, ucząc się historii w latach 90-tych, dowiedziałem się z książek zatwierdzonych przez MEN, że w samym Oświęcimiu zginęło 6 milionów Żydów (+ osoby innych narodowości). A teraz, na stronie Muzeum Auschwitz, jest jak byk napisane, że zginęło tam 1,1 miliona ludzi różnych narodowości i wyznań. To matematykę też zmieniacie, ktoś zapłacił i w czasie mojej edukacji wprowadzili jakąś inną matematykę? Według której 2 + 2 =5 ?

   Poza tym wciskanie ludziom ateizmu to po części odbieranie im ich potencjału duchowego.

   A.D. 2 – zdecydowana większość ateistów zaczynała jako gimbaza buntująca się przed pójściem do kościoła, i rysująca pentagramy mazakiem na ławkach. Nie ma tu nic z samodzielnego myślenia!

   A.D. 7 – fundamentalnym elementem sekt satanistycznych jest WIARA i rytuały magiczne. Także: pedofilia:
   Z kolei, ojciec Busha Juniora Geoge, jest pedofilem (choć w obecnym stanie zdrowia jest pewnie tylko byłym pedofilem).
   Ci gwałciciele zostali wywindowani na najwyższe pozycje w państwie, co na pewno nie jest przypadkiem. Co gorzej, są świadkowie ich gwałtów i tortur seksualnych, które przeprowadzili. Doszło również do mordów niewygodnych świadków. W latach 90-tych kanał Discovery zrealizował film „Conspiracy of the silence” na temat konspiracji pedofilów w rządzie i agencjach USA, który nigdy nie został wyemitowany. Uratowała się jednak kopia robocza i krąży po internecie:

   http://mindprod.com/politics/bushbookspedophilia.html

   A.D. 8 – napisałeś, cytuję: „Trzeba wielkiej perspektywy, aby zrozumieć złożoność świata i nie dostrzec w nim zafałszowanego boga” – użyłeś słów „zafałszowanego Boga” – to jaki Bóg jest prawdziwy? wielkie kreator, wielki architekt? 😉 ach, podświadomość jest jednak okrutna 😀 ;D
   Powyższe zdanie od razu przypomina mi tezy hiperfizyki i kabały. fałszywy Bóg dla mas, i prawdziwy Bóg – wielki architekt 😉

   Lubię to

  • Tymczas nie wiem czym Ty sobie zasluzyles na bana, ale ja tez jestem na czarnej liscie u tej despotki

   astromaria powiedział/a
   01/06/2013 @ 17:54

   @ niereligijna: wpisałam cię na listę komentarzy moderowanych. Jeszcze jeden taki wyskok a dostaniesz bana. Atakując Obywatela nic merytorycznego nie napisałaś, wiec dlaczego domagasz się, żeby on pisał merytorycznie? Powołując się na tego psychopatę tymczasa wykopałaś sobie grób. Dyskusja z tym idiotą jest do przeczytania pod tekstem o Bruno, każdy może tam zajrzeć i ocenić poziom merytoryczny jego wypowiedzi. Facet został zbanowany na wyraźną prośbę innych dyskutantów, a szczególnie Logopedanta, który stwierdził, że “facet usiadł mu na nerw”. Tymczas nie krytykował mojej osoby, on się przyczepił jak rzep psiego ogona tezy, że Bruno to oszust i kazał przedstwiać dowody, że nie jest.

   Lubię to

    • juz sie z nia pozegnalam, wkurzyla sie, ze dzieki mnie a nie dzieki jej byla wreszcie jakas dyskusja na blogu.Prawie 80 komentarzy pod jednym tematem.
     Ona jedynie zanizala poziom konwersacji uzywala zydowskiej strategii w prowadzeniu dyskusji, czyli epitety w strone rozmowcy, a zadnych przyzwoitych argumentow., ba nawet antysemityzm mi zarzucala.
     Ten ktos kogo zbanowales mial duzo racji w tym co napisal, Astromarii trzeba przytakiwac i nie mozna zadawac trudnych pytan bo sie szybko irytuje.

     Pisala ze robie z niej kretynke, ja w tym kierunku akurat nic nie zrobilam, a ona sie czula jak sie czuc powinna,.a to juz napewno nie moja wina.

     A moze poprostu kobieta zydow sie boi ze za pisanie o holokauscie ktos ja znajdzie zamknieta w cieply dzien w samochodzie na parkingu pod supermarketem.

     Lubię to

 7. Hej, jesteśmy wolontariuszami, którzy spędzili trochę czasu w Palestynie, widzieli izraelską okupację i opisali swoje doświadczenia na blogu (http://jordanvalleywitness.wordpress.com/)
  Zdarzało nam się prowadzić dyskusję z Racjonalistą.pl na tematy bliskowschodnie, szanujemy różne opinie, ale zauważyliśmy, że stojący za portalem ludzie mają klapki na oczach, niezależnie co by się nie działo (i czego sami nie mówili wcześniej), to poprą Izrael choćby nie wiem co, oraz że wypowiadają się na tematy, o których niewiele wiedzą, tylko cytują media zgodne z ich ideologią.

  Ciekawe bardzo jest to co piszecie tutaj o finansowaniu portalu z Izraela, i prawdę mówiąc nie jest to dla nas zaskoczeniem.
  Niestety nie pojawił się link ani konkrety – może poszły na priv – czy możemy prosić o wklejenie?

  Pozdrawiamy,
  Jordan Valley Witness.

  Lubię to

 8. Ostrzegam przed Tymczasem – to troll nad trolle. Został u mnie zbanowany na wyraźne żądanie innych dyskutantów. A za przypisywanie mi choroby psychicznej pozwę cię trollu do sądu. Jeszcze jeden taki komentarz, a idę na policję.

  Lubię to

 9. he, trafilem tu przez przypadek ale trudno sie nie zgodzic ze racjonalista.pl powinien sie obecnie nazywac raczej pseudo-racjonalista.pl. Panstwo Koraszewscy (glowni redaktorzy portalu) sa syjonistami co widac, slychac i czuc-co 2,3 dni pojawiaja sie teksty pro-izraelskie albo anty-islamskie, anty-palestynskie. na moja sugestie ze skoro juz pisza pro-izraelsko to moze pozwolili by tez pisac cos Palestynczykom (np. blogerom) padla odpowiedz w stylu „smieci nie publikujemy”. Z tego co wiem to p. Koraszewski pracowal w jakiejs czerwonej gazecie, potem go wyrzucili (1968?), probowal wyemigrowac do Izraela, ale go nie przyjeli wiec wyjechal do Szwecji i zostal potem dziennikarzem w BBC a potem tzw. „opozycjonista”. 🙂

  Lubię to

 10. Na portal racjonalista.pl wszedłem raz. Po 10-ciu minutach miałem dość. Nie wiem czy to portal masoński, syjonistyczny, ale na pewno skrajnie lewacki. Gdyby perzewodniczacy KE i „były” maoista Barosso znał język polski, zapewne byłby tam nie tylko częstym gościem, ale i autorem rozlicznych „światłych” artykułów.

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s