Polityka i społeczeństwo

Sztokholm płonie. Rdzenni Europejczycy walczą o przeżycie, czy takie coś grozi Polsce? [FOTO]

imigranci muzulmanscy

Kilka serwisów nacjonalistycznych zdążyło już zrelacjonować sytuację w Szwecji. Uwaga Europejczyków zwrócona jest na ten kraj, gdyż trwają tam zamieszki z udziałem niezasymilowanych imigrantów. W politycznie poprawnych mediach kryminaliści charakteryzowani są jako “grupy młodzieży” i naturalnie z reguły pomija się ich pochodzenie.

Od 5 dni południowe dzielnice Sztokholmu ogarnięte są zamieszkami. W ich trakcie tłum podpala samochody, jak i ściera się z aparatem represji.

Noc z środy na czwartek dostarczyła informacji o wybuchu ulicznych starć w trzecim pod względem liczby ludności mieście – Malmö. Głównymi aktorami nadal wywodzący się spoza Europy imigranci.

Mass media w pośpiechu generowały uzasadnienie dla aktów dewastacji w imigranckich dzielnicach Husby, Skaerholmen, Fittja oraz Norsborg. [Jak nam donoszą, główną przyczyną bandytyzmu wśród imigranckiej hołoty jest – jak zwykle – „brak demokracji”, „rasizm”, „brutalność policji”, „nierówne szanse” itd. – admin]

Położono nacisk głównie na rzekome fatalne warunki materialne, w których dorasta młodzież. 20% spośród nich nie pracuje, ani też nie uczęszcza do szkoły. Jest to argument irracjonalny dla kraju skandynawskiego, który wielokrotnie stawiany jest za wzór państwa opiekuńczego. Celowo przemilczany jest brak procesu akulturacji ze strony przybyszów spoza Europy i ich tożsamościowe wykorzenienie.

Nasuwa się więc pytanie dlaczego te same środki przekazu nie były równie wyrozumiałe w przypadku starć demonstrantów z aparatem represji przy okazji Marszu Niepodległości w stolicy Polski? Dlaczego media – zarówno z prawej jak i lewej strony tego samego systemu – akcent położyły na obrzucanie anatemą uczestniczących w tych gwałtownych wydarzeniach ewentualnie uzasadniały je tylko policyjną prowokacją?

http://www.autonom.pl/

Zamieszki w Sztokholmie, o których już pisaliśmy na portalu, rozlewają się na kolejne dzielnice. Imigranci podpalają kolejne samochody i niszczą witryny sklepowe. Szwedzcy nacjonaliści z Förbundet Nationell Ungdom, Svenskarnas parti i Svenska motståndsrörelsen ubiegłej nocy postanowili przejść do działania. Kilkuset z nich zaatakowało demolujący miasto tłum imigrantów. 20 nacjonalistów zostało aresztowanych, ale kilkudziesięciu nomadów zapamiętało, iż Szwecja należy do Szwedów. W internecie pojawiły się komentarze o „armii nazistów”. Lewicowi ekstremiści i ich nomadyczni przyjaciele prosili o ochronę policji, której funkcjonariuszy w ostatnich dniach atakowali kamieniami i koktajlami Mołotowa.

Nacjonaliści zapowiadają, iż także dzisiejszej nocy będą walczyć o Sztokholm.

http://www.nacjonalista.pl/2013/05/25/wystarczy-nacjonalisci-walcza-na-ulicach-z-imigrantami-w-sztokholmie/

Komentarz Jarek Kefir:

Ostatnie wydarzenia – Boston, trzy incydenty w dniach 22 – 26 maja 2013, i ciągle trwające zamieszki w Sztokholmie, wskazują że rządy państw zachodnich powoli dążą do wyrzucenia imigrantów i ogólnie osób wyznania muzułmańskiego ze swoich ziem. Na razie w społeczeństwach UE nie ma jeszcze akceptacji co do takiego karkołomnego pomysłu, ale odpowiednio dawkowana przemoc i szok (zamachy fałszywej flagi dokonywane przez spec-służby, zamieszki) mają wymów na raczej tolerancyjnych Europejczykach taką niezwykle radykalną decyzję. Przypomnijmy, dotyczy to milionów ludzi mających obywatelstwo EU. 
Jaka będzie tego cena? Rozlew krwi, wojna, ludobójstwo? Trzeba dodać, że od kilku lat, wraz z postępem kryzysu gospodarczego, społeczeństwa świata bardzo się radykalizują. Lata temu gdy były zamieszki we Francji, ludność rdzenna raczej nie reagowała, a dziś, jak widać, organizacje paramilitarne walczą z rozbestwionym tłumem żyjących z zasiłków imigrantów. 
Kultura islamska jest tak diametralnie różna i od nas odległa, jak kultura pogańskiego Rzymu czy amerykańskich Azteków, gdzie praktykowano zabijanie ludzi dla rozrywki i rytuałów. W kulturze islamskiej nie są znane takie pojęcia jak: indywidualizm, miłosierdzie, przebaczenie, własne zdanie, czy nawet moralność i etyka. Tam za przewinienia jest po prostu kara, przewidziana w ich świętej księdze, i nikt tego w kategoriach moralnych czy etycznych nie rozpatruje. Jest to po prostu obraza allaha, proroka, za to trzeba ukarać, i koniec. Tak samo w religii islamu nie jest powiedziane, że Boga trzeba kochać, nie ma takiej duchowej relacji z Bogiem jaka jest w innych kulturach – trzeba po prostu wypełniać jego wolę zawartą w koranie, bo jak nie, to kara zgodna z prawem szaria, i tyle.
Także argument, że każdy człowiek jest przecież inny, nie sprawdza się co do kultury muzułmańskiej. W islamie nie ma ducha indywidualizmu, nikt nie jest tego uczony, tak, jak w naszej kulturze. Tam panuje myślenie stadne, plemienne.

Reklamy

3 odpowiedzi »

  1. Zgadzam sie z Jarkiem. Juz czas najwyzszy aby szwedzka Sverigedemokraterna przejela wladze w Szwecji. Jest to partia prawicowo-radykalna i nacjonalistyczna do ktorej osobiscie naleze. Muslimy nigdy sie nie garna do pracy, a juz praca fizyczna do dla nich udreka. Jarek ma racje, sa to ludzie pozbawieni inicjatyw, przedsiebiorczosci, Dlaczego na imigracje nie wybieraja bogatych krajow islamskich Saudi, Emiraty, Kuvait ?

  2. Wyjście jest jedno: przestać płacić zasiłki dla muslinów, ci co są wyjadą i nie zjadą się następni.
    Żaden naród nie powinien tolerować obcych pasożytów, na których płacić musi podatki!

  3. niestety moslimy to jak plaga zwlaszcza tutaj w Belgii gdzie mieszkam, na szczescie jest tu kilka ostro dzialajacych partii ktore uparcie daza do wydlenia. na szcescie zaczyna sie cos dziac, niestety jest juz dosc pozno zeby sie wszystkich pozbyc ale obecne regulacje pozwalaja choc w czesciowo ograniczyc naplyw nowych nic nie robicych pasozytow

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.