Religia jako władza

Papież Franciszek I sfilmowany podczas tajemniczego rytuału

„Egzorcyzm” papieża Franciszka I

To nie wygląda na egzorcyzm, ale na.. ładowanie umysłu tych dzieci jakąś tajemniczą energią – coś w stylu bioenergoterapii.
To mrozi krew w żyłach!

Komentarz po angielsku:

POPE Francis has reportedly been captured on video performing an exorcism in St Peter’s Square.
The astonishing footage, taken immediately after Pentecostal mass last Sunday, shows the Pontiff approach the second of two wheelchair bound people, whose face is pixelled out.

After a priest leans across the boy or young man to tell Francis something, the Pope’s expression becomes more serious, the voice-over notes. He then grips the top of the subject’s head firmly and is seen pushing him down into his wheel chair. As this is happening the Pontiff recites an intense prayer, and the boy’s mouth drops wide open and he exhales sharply, Italian press reports added this morning.

Francis’s usual smile then returns and he continues with the traditional — and more gentle — Sunday greetings for sick or disabled visitors to St Peter’s.

The Argentine Pope has made it quite clear since his election that he believes the Devil, whom refers to as „the Enemy” and „The Prince of this World” is a real force that needs to be fought constantly.

La Repubblica quotes an exorcism expert has saying: „It was a prayer of liberation from evil or even a real exorcism.”

The Vatican has downplayed the incident, filmed by the religious satellite channel TV2000, saying it was just a prayer.

The former Pope, Benedict XVI never performed an exorcism, Francis is on record as having performed them, however, as was Benedict’s predecessor John Paul II.

Pope Francis ‚performs first exorcism’
Did Pope Francis Perform An Exorcism?
Video: Did Pope Francis ‚perform an exorcism’ last Sunday?
The Pope and the Devil: Is Francis an Exorcist? 
Did Pope Francis perform exorcism on disabled boy 
Pope Francis performs exorcism, Pope Francis,’performs exorcism, Pope Francis Perform An Exorcism, Pope performs exorcism, Francis performs exorcism, Pope Francis performs exorcism, Pope Francis performs exorcism, Pope Francis performs exorcism, Pope Francis performs exorcism,

Reklamy

12 odpowiedzi »

 1. “Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim. A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.” (Jak 5,14-16).

  Polubienie

 2. Nie wydaje się mi aby było w tym coś dziwnego. No, może dla nas współczesnych od dawna oderwanych od tych metod uzdrawiania, które niegdyś były powszechne i skuteczne.
  Najprościej (i współcześnie) to można wytłumaczyć – jako zaawansowane placebo – a te wiadomo działa poprzez wiarę w to, że działa.
  Uważam jednak, że przekazywanie energii kosmicznej jest całkowicie w porządku. Bo Bóg (ze swojej istoty) może być wszystkim – wiec dlaczego nie energią.
  Wszak jest też Miłością (choć tego przekonania powszechnie brakuje katolikom.
  Więc nie ograniczajmy Go swoim ciasnym myśleniem, podejrzeniami i przekonaniami.

  Polubienie

  • To jest możliwe, ale czemu taki nagły atak charczenia i spazmów u tych dzieci?
   Watykan zdementował, że Franciszek odprawił egzorcyzm, więc jeśli to nie jest egzorcyzm (leczenie modlitwą i energią) który powoduje furię „złego ducha” – to co to jest?

   Polubienie

 3. Jarku, nie tylko nagły atak spazmów i charczenia ….. w takich terapiach zdarzają się nawet 40 stopniowe gorączki i ataki epilepsji, i wiele innych symptomów …. ale mój miły nie ma to nic wspólnego ze złymi energiami, a nawet z egzorcyzmami, to zupełnie inna sprawa …. to jest sygnał, że przekazywane energie pracują, ciało pod wpływem silniejszych energii nagle budzi się i zaczyna funkcjonować …. nie jeden raz miałam takie zdarzenia z ludźmi w komie, w stanie weggi …. tam, gdzie lekarze mówili, że już nic nie pomoże, a jednak dzisiaj ci ludzie funkcjonują normalnie ….. nie zawsze udaje się ożywić kogoś, przywrócić jego fizjologiczne funkcje przez jedno nałożenie rąk … czasami trwa to tygodniami a nawet miesiącami, ale praca się opłaca, i jak by tą metodę i człowieka, którą ją wykonuje nie nazwał, ważne, że to pracuje i pomaga, i wraca ludziom zdrowie ….

  ….. przyznał to już nie jeden sceptyk, którego smutnie doświadczyło życie …. chociaż nie życzę nikomu aby odzyskiwał wiarę przez takie ciężkie osobiste doświadczenia ….. raczej trzymajmy się słów: „błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli” ….. bo cóż mi to za wiara, kiedy musisz ją udawadniać! Coś na zasadzie, pokaż mi Boga a ja uwierzę w Jego istnienie!
  Miewałam już sytuacje, kiedy w szpitalu lekarze sobie ze mnie drwili, że mają lepsze maszyny i wiedzą lepiej …. a ja wchodziłam na salę z gołymi rękami a jednak chory reagował na moje rączki a nie na leczenie lekarzy … i ozdrowiał ….. ci sami lekarze stali i patrzyli ….. już bez komentarza …..

  Polubienie

 4. Jezuici to OKULTYŚCI . Loyola lewitował. Nic w tym dziwnego. Poza tym widać, że nikt nie został uzdrowiony. Tak więc można stwiedzić, że papież nie ma wiary bo…. modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego.

  Polubienie

  • Gościa wgięło w fotel, a Ty twierdzisz, że nie został uzdrowiony. Jest dokladnie odwrotnie, niż piszesz. Ładnie to ujęła Vismaya: ‚energie pracują’. Tu energie ewidentnie pracowały. A więc proces (bo to zawsze proces) zdrowienia został zainicjowany. Widać więc, że obecny papież ma moc.

   A komentując takich ludziach, którzy – widząc ewidentne dzieła Boże – z uporem godnym lepszej sprawy nadal twierdzą, że to wszystko odbywa się mocą Belzebuba, Jezus z całą powagą ostrzegł, iż grzeszą przeciwko Duchowi Świętemu, a grzech ten nie podlega odpuszczeniu.

   Tak więc apeluję o nieco pokory wobec ewidentnych dzieł Bożych.

   A co do Franciszka, ten gość ma w tych szczególnych czasach specjalną misję do spełnienia: jako ostatni papież ma przygotować nieco kościół-instytucję na stopniowe zrozumienie przezeń prostego w sumie faktu: że w dwudziestowiecznych dziejach kościoła niestety nie do końca zrozumiano misję Jezusa. A misją Jezusa był nie kościół instytucjonalny, lecz kościół zjednoczonych ludzkich serc. Tylko tyle i aż tyle. Ale zrozumienie tego prostego faktu potrwa dziesięciolecia.

   Polubienie

  • Przede wszystkim trzeba dobrze rozeznać słowo okultyzm … co to jest?
   Okultyzm – to trzymanie w tajemnicy, w tym przypadku tajemnej wiedzy, której nie daje się wszystkim ludziom, trzyma się ją w ukryciu …..
   każda religia ma swoje tajemnice ….. jeszcze nie tak dawno zwykłemu człowiekowi nie przyzwalano na czytanie Biblii, taki stan utrzymywał się przez wieki, a obecnie nagania się ludzi do jej czytania.
   Toteż z tym wkładaniem do wora wszystkiego co komuś nie na rękę, z napisem okultyzm, należy trochę uważać …. jeszcze nie jedno się stamtąd wyślizgnie i będzie uchodzić za święte.
   Trezeba też wiedzieć, że grupa ludzi wykradła tą wiedzę i robią z niej niecny pożytek, bo wszystko co istnieje na Ziemi jest dwubiegunowe i można tym władać niczym nożem. To taki obusieczny miecz …. symbol Archanioła Michała.

   Lewitacja – lewitowała także świeta Teresa z Avila i wielu katolickich mistyków, wystarczy poczytać wnikliwie biografie świętych katolickich i nie tylko … i poznać temat, dlaczego tak się dzieje …. i nie ma to nic wspólnego z opętaniem tylko strumieniem energii płynących przez to ciało. To jest właśnie ta tajemna wiedza, do której nie pozwala się sięgąć wszystkim ludziom, tylko wybranej grupie, a wiadomo: czego człowiek nie rozumie będzie się tego bał.
   Wiadomo, że czego człowiek nie zna tego nie rozsupła …. a żeby żyć musimy znać nie tylko dobro ale i zło, choćby po to aby te dwie rzeczy od siebie odróżnić i umieć od siebie oddzielić.
   Z wiedzą mistyczną jest podobnie jak z nożem w ręku, albo umiesz się nim posługiwać albo utniesz sobie palce ….. toteż nigdy nie zawadzi wiedzieć trochę więcej … choćby ze względu na zwykłe BHP.

   Polubienie

    • Wiedza wyzwala. „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Unieszczęśliwia może jedynie trochę na samym początku, gdy musimy – w obliczu nowych wglądów – pożegnać się ze starymi schematami mentalnymi, ze starymi niefunkcjonalnymi już algorytmami spostrzeżeń, z którymi dotychczas było nam oczywiście tak miło 😉

     Musimy być otwarci na to, że w najbliższych latach będzie nam nie raz czachę rozsadzać, bo wszystkiego przecież jeszcze nie wiemy…

     Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s