Ekonomia i gospodarka

Jesteś w ciąży? Wyciągnij 64000 złotych z ZUS, całkowicie legalnie !!

-Koszt: 3.400 złotych, trzeba zapłacić jedną składkę ZUS (to maksymalna składka)
-Jest wynik tego, że ministerstwa się nie dogadały
-skorzystało z tego rozwiązania tysiące kobiet
-jest to rozwiązanie całkowicie legalne, zgodne z prawem przenajświętszej III RP
-nie miej żadnych skrupułów. Oni okradają nas na każdym kroku i nie wiadomo gdzie te pieniądze są, więc czemu nie wziąć od nich, gdy jest okazja?

Treść artykułu z Wirtualnej Polski:

Cyt. „Wystarczy raz opłacić maksymalną stawkę ZUS, by przez rok pobierać świadczenie w wysokości 5,2 tysięcy miesięcznie – pisze “Rzeczpospolita”. Zobacz, jak matki skorzystają na tym, że ministrowie nie mogą się dogadać.
Chodzi o kobiety, które zapewniają sobie wysoki zasiłek macierzyński w dziecinnie prosty sposób. Miesiąc przed narodzinami dziecka zakładają firmę i jednorazowo opłacają maksymalną składkę ubezpieczeniową, NFZ i do Funduszu Pracy – nieco ponad 3,4 tys. zł. Obecnie mają prawo do półrocznego zasiłku w wysokości 6,5 tys. zł, ale od czerwca zmieniają się przepisy i sposób wyliczania zasiłku. Po zmianach będą odbierać 5,2 tys. przez 12 miesięcy.

W ten sposób w ciągu roku od państwa otrzymają 62,7 tys. zł. Jeśli o taki wydłużony zasiłek wystąpi 10 tysięcy samozatrudnionych matek, państwo do czerwca 2014 roku straci 0,6 mld zł. Co na to rząd?

– Zdajemy sobie sprawę z możliwości nadużyć i dlatego chcemy zmienić sposób naliczania zasiłków chorobowych i macierzyńskich dla samozatrudnionych – powiedział dla “Rzeczpospolitej” Marek Bucior, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej lukę w prawie wykorzystuje około 6 tys. osób rocznie. Resort ma już projekt, który mógłby być odpowiedzią na ten problem, lecz nawet gdyby nowelizację ustawy wprowadzono w czerwcu, to w tym wypadku obowiązuje trzymiesięczny okres karencyjny. Do zmian niestety jeszcze daleko, ponieważ istnieje poważny spór między Ministerstwem Finansów a Ministerstwem Pracy”

http://podatki.wp.pl/kat,70480,title,Zasilki-dla-przedsiebiorczych-matek-52-tys-miesiecznie-przez-rok,wid,15653847,wiadomosc.html

Linkuj ten artykuł na forach dyskusyjnych, w szczególności tych dla kobiet, i na portale społecznościowe

Reklamy

2 odpowiedzi »

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.