Ekonomia i gospodarka

Emerycie, chcesz zwiększyć emeryturę, niewiele robiąc? To proste, zamelduj się w strefie przygranicznej w Niemczech!

Cyt. ”
Witamy w Görlitz!
Atrakcyjny „Pakiet powitalny“ od listopada 2012 r.

Coraz więcej ludzi odkrywa zalety wynikające z mieszkania i życia w Europa-Mieście Görlitz-Zgorzelec i przeprowadza się do pięknego miasta nad Nysą Łużycką.

WBG Sanierungs- und Entwicklungsgesellschaft Görlitz mbH (WBG), Stadtwerke Görlitz AG (SWG) i Verkehrsgesellschaft Görlitz (VGG) wspierają ten trend i stworzyły atrakcyjny pakiet powitalny.
Nowi mieszkańcy Görlitz, którzy podpiszą umowę najmu na minimum 18 miesięcy z WBG Sanierungs- und Entwicklungsgesellschaft Görlitz mbH (WBG) i równocześnie będą biorcami prądu w Stadtwerke Görlitz AG (SWG) zostaną od listopada 2012 r. w szczególny sposób powitani.

Na urządzenie mieszkania WBG rezygnuje w pierwszych trzech miesiącach z czynszu podstawowego i jednocześnie finansuje w czasie przeprowadzki 2 noclegi dla dwóch osób w schronisku ALTE HERBERGE. Stadtwerke Görlitz AG (SWG) dodają pakiet energooszczędny. Równocześnie nowym klientom SWG po upływie roku zostanie dopisana na dobro rachunku kwota średniego miesięcznego zużycia prądu. Dzięki wsparciu Verkehrsgesellschaft Görlitz (VGG) nowi mieszkańcy Görlitz będą mogli przez trzy miesiące nie płacąc ani centa korzystać z komunikacji miejskiej. Podczas przekazania kluczy do mieszkania klienci WBG otrzymają tzw. NEUGÖRLITZER-CARD (Kartę Nowego Mieszkańca Görlitz).

Projekt rozpoczyna się po oficjalnej konferencji prasowej w dniu 6 listopada 2012 r. i będzie ważny do końca 2013 roku. Nie wyklucza się przedłużenia projektu.

Inne przedsiębiorstwa z Görlitz chcą również wziąć udział w tej akcji. To jest początek nowej inicjatywy mającej na celu zwiększenie liczby imigrantów. Nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege popiera akcję trzech spółek: “To jest wspaniała inicjatywa i bardzo się cieszę, że, WBG, SWG i VGG współpracują ze sobą i że zainicjowały ten pakiet powitalny. Nowym mieszkańcom Görlitz chcemy jak najlepiej ułatwić start na nowym miejscu. Mamy nie tylko wspaniałe miasto do mieszkania ale również przyjaznych i chętnych do pomocy mieszkańców. Jesteśmy otwarci na nowe kreatywne pomysły, w jaki sposób powitać nowych mieszkańców Görlitz. Takie jest życzenie inicjatorów akcji.”

Görlitz jest na topie.

Pomimo pozytywnego rozwoju w mieście nad Nysą Łużycką spada liczba ludności z powodów naturalnych, przyćmiewając tendecję wzrostową ruchów migracyjnych. W ubiegłych latach wprowadziło się do Görlitz około 2000 mieszkańców a w roku 2010 liczba nowych mieszkańców wzrosła do 2318.

To dobrze prosperujące miasto w sercu Europy jest terytorialnie interesujące dla handlowych i turystycznych aktywności nie tylko dla sąsiednich państw-Polski i Czech. Sprawna infrastruktura oferuje doskonałą bazę dla dalszych handlowych i prywatnych osiedleń. Stymulująco działa szczególna atmosfera jedynego w swoim rodzaju historycznego starego miasta z liczbą 4000 zabytków, bogata oferta mieszkaniowa, korzystne czynsze i koszty utrzymania, nowoczesne uczelnie, różnorodne oferty kulturalne, sportowe i wypoczynkowe, rosnąca oferta opieki nad dziećmi i osobami starszymi oraz dobra komunikacja.

W połączeniu z projektem „Mieszkanie na próbę”, który ma być kontynuowany na wiosnę 2013 r. akcja „Pakiet powitalny” może mieć decydujące znaczenie przy osiedlaniu się na terenie Görlitz. Trzech partnerów akcji chce tym samym wszystkim nowym mieszkańcom Görlitz zasygnalizować : „Pięknie, że jesteście!“

http://www4.wbg-goerlitz.de/pages/pl/wynajem/pakiet-powitalny.php?lang=DE

Zapewne większość z Was już się domyśla?

Po pierwsze: jeśli masz dom, mieszkanie – nie podpisuj ze złodziejami tzw „odwróconej hipoteki”, czyli zrzeczenia się własności.

Wynajmij na wolnym rynku studentom, i otrzymasz od 1000 do 2000 złotych, co daje Ci dodatkowy dochód.

Najem mieszkania w Niemieckiej części Zgorzelca (Goerlitz) to koszt od 100 do 200 euro. Tu macie ceny:

http://www.wbg-goerlitz.de/wsuche/

http://www.wbg-goerlitz.de/wsuche/

Uwaga, wszystkie mieszkania są po generalnym remoncie, z podstawowym wyposażeniem.

Następnie skontaktuj się w języku polskim z tą niemiecką firmą państwową – link:

http://www4.wbg-goerlitz.de/pages/pl/strona-glowna.php?lang=PL

A więc koszta:

Z wynajmu polskiego mieszkania + polska emerytura, masz powiedzmy – 700 euro. Mieszkanie w Niemczech kosztuje Cię 200 euro – wszystkie opłaty w tym są. Za około 50 euro wyżywisz się – standard normalny, ceny za żywność są niższe niż w Polsce  – już teraz mnóstwo Polaków robi zakupy w Niemczech.

I teraz najważniejsze: nie musisz się wymeldowywać z Polski, bo zgodnie z prawem, możesz posiadać meldunek w Polsce i w Niemczech.
Osobie zameldowanej na stałe w Niemczech przysługuje prawo do korzystania z pełnej opieki medycznej – niemieckie, jak i do dodatków socjalnych. Za wszystko zapłaci NFZ, na żądanie Niemieckiej strony – takie są przepisy unijne i wszystkie kraje muszą je bezwzględnie egzekwować.

Mieszkając w Goerlitz, kupujesz chleb, wędliny, warzywa w Polsce – 500 – 1000 metrów dalej.
Jesteś mile widziany jako emeryt – bo zasilasz sklepy, służbę zdrowia itp pieniędzmi.

Nie oglądajcie się na idiotów którzy Was okradali całe życie, niech choć jesień życia upływa Wam w spokoju i w miarę dostatnio. Należy Wam się, w końcu to Wasze pokolenie odbudowało Polskę po Wielkiej Wojnie.

Ten brutalny, współczesny świat do odważnych należy – czyli do ludzi, którzy nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań. Jeśli mieszkasz przy granicy – Dolnośląskie, Opolskie, Lubuskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie – wejdź w podane przeze mnie linki, zapoznaj się z ofertą i przemyśl to!

To jeden ze sposobów na bankructwo obecnego systemu w Polsce – im szybciej sitwa rządząca III RP zbankrutuje, tym lepiej dla naszego kraju. W chaosie wyłoni się bardziej humanitarny system, wyłoni się Wolna Polska.

Źródło:

http://miziaforum.wordpress.com/2013/04/30/polski-emerycie-zwieksz-swoje-dochody-o-300-popraw-opieke-medyczna-z-psiej-na-swiatowy-poziom/

Korekta:

http://kefir2010.wordpress.com/2013/04/30/emerycie-chcesz-zwiekszyc-emeryture-niewiele-robiac-to-proste-zamelduj-sie-w-strefie-przygranicznej-w-niemczech/

Reklamy

1 odpowiedź »

 1. Kim jesteśmy?

  Jesteśmy grupką zapaleńców związanych z bardzo szeroko rozumianym ruchem nacjonalistycznym. Prawdopodobnie więcej nas różni niż łączy, od stylu życia poczynając, a na religii kończąc. Patrzymy jednak w pierwszej kolejności na to co w nas wspólnego – afirmacja aktywizmu, antykapitalizm i antykonsumpcjonizm, troska o przyszłość Ojczyzny, Narodu i kontynentu, ale także środowiska naturalnego, do tego chęć ciągłego rozwoju fizycznego i intelektualnego, zachowanie trzeźwości oceny świata i niechęć do nihilistyczno-materialistycznych trendów lansowanych obecnie wśród młodych ludzi w całej Europie i na świecie.

  Pragniemy dać świadectwo oporu, zaakcentować je małą cegiełką jaką jest nasza skromna działalność propagandowa, a każdy kto dzięki nam otworzy oczy będzie dowodem, że warto się starać. W nadejściu nowej fali europejskich nacjonalizmów, odrzucających szowinizm i ksenofobię, otwartych na współpracę, widzimy szansę na złamanie Systemu, który dławi nasz kontynent i prowadzi do nieuchronnego końca naszej cywilizacji.

  Jeśli:

  – piszesz teksty o tematyce ekologicznej, antykapitalistycznej, niepoprawne komentarze dotyczące obecnej sytuacji politycznej

  – obcy jest Ci multikulturalizm, globalizm, demoliberalizm, materializm, dekadentyzm rodem z MTV, afirmacja zboczeń, pseudoautorytetów i pustych wzorców w przestrzeni publicznej

  – tworzysz w obrębie jakiejkolwiek gałęzi niepokornej i niepoprawnej politycznie sztuki (muzyka, grafika, street-art i inne)

  – prowadzisz zdrowy i aktywny styl życia i chcesz podzielić się radami z tymi, którzy również chcieliby tak żyć

  – w dodatku widzisz w internecie sprawne źródło propagandy antysystemowej

  – lub po prostu chcesz nas wspomóc

  …napisz do nas lub wyślij materiały do publikacji:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.