Szczepionki i szczepienia

Alarmujące wieści z Azji. Nowy wirus ptasiej grypy jest bardzo zjadliwy

Wszystko wskazuje na to, że wirus ptasiej grypy H9N7 może stać się wirusem pandemicznym. Zbiorę doniesienia z różnych światowych mediów:

-przebadano 68.000 sztuk drobiu, jednak tylko w 46 przypadkach wykryto wirusa. Wniosek: wirus nie jest powszechny wśród drobiu, bądź badania nie są wystarczająco czułe by wykryć wirusa.

-obecnie uważa się, że wirus H7N9 nie daje u ptaków objawów, jednak jest groźny dla ludzi. Jest to szczególnie niebezpieczne, bo nie wiadomo, które grupy ptactwa mogą być nosicielami.

-26 kwietnia wiadomo o 109 infekcjach w Chinach i na Tajwanie, i 23 zgonach.

-wirus szczególnie atakuje starszych mężczyzn, po 60-tym roku życia. Jest to grupa, w której wykryto najwięcej przypadków zakażeń. Nie wiadomo skąd to się bierze.

-naukowcy nie są w stanie zrozumieć, jak wirus ptasiej grypy rozprzestrzenia się w Chinach, ani dlaczego ludzkie zachorowania tak wyglądają.

-Rosja wprowadziła kontrole graniczne pod kątem rozprzestrzeniania się nowego wirusa.

-trwa sekwencjonowanie genomu wirusa H7N9 pod kątem stworzenia „szczepionki”.

-nowy wirus ptasiej grypy bardzo szybko mutuje, osiem razy szybciej niż normalna grypa. Podejrzewa się, że jest kilka rodzajów wirusa H7N9 w Chinach.

-google uruchomiło mapę rozprzestrzeniania się nowego typu wirusa:
LINK TUTAJ

Reklamy

4 odpowiedzi »

 1. No i znowu straszenie – jak powszechnie wiadomo Chińczycy po 60-tce non stop całują się z drobiem żeby te „wirusy” się zmutowały…

  • Znam teorię, że nie ma wirusów.. ale z drugiej strony: jak wytłumaczyć zachorowania i zgony w męczarniach na ebole, Marburg, wirusa zachodniego nilu?
   To przecież nie jest katar czy sraczka, żeby móc powiedzieć: „wirusy nie istnieją”.

  • Oczywiście, że jest straszenie wirusami, aby naiwni kupowali szczepionki. Ale na ebole, AIDS, Marburg, dengę – szczepionki nie ma i nie będzie, a w dobie globalizacji każdy z tych wirusów ma potencjał mutacji (szczególnie w wojskowych laboratoriach..) i rozsiania się po świecie.
   Nowy wirus, H7N9, to mutant, tak, jak świniak – to sklejka wirusów A, B i C (grypy).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.