Banki i tajna władza

Partia przeciwników euro ma 26% poparcia w Niemczech

Cyt. „Z ostatniego sondażu wynika, że gdyby wybory w Niemczech miały się odbywać właśnie teraz, swój głos na „Alternatywa dla Niemiec” AfD oddałoby aż 26 procent wyborców.

Przed wyborami  we wrześniu niemieccy politycy jak diabeł święconej wody zaczynają bać się powstałej zaledwie kilkanaście dni temu partii „Alternatywa dla Niemiec” AfD.  Której głównym punktem programu wyborczego jest  wyjście Niemiec ze strefy euro. Ugrupowanie które   przedstawiło swój program w połowie marca. Szybko zaczęło cieszyć się ogromną popularnością wśród niemieckich wyborców.

Aby wystartować w wyborach do Bundestagu 22 września musi zebrać po 2 tysiące podpisów we wszystkich 16 krajach związkowych Niemiec. Nie powinno to dla partii stanowić problemu przy lawinowym tempie przybywa członków partii – dwa tygodnie temu zarejestrowanych było aż 6000 osób. Na jutrzejszy, pierwszy kongres, w trakcie którego oficjalnie zaprezentowany zostanie program partii ma przybyć co najmniej 1500 osób.

Nowa niemiecka partia Alternatywa dla Niemiec chce rozwiązania strefy euro i powrotu do walut narodowych oraz stosowania referendum jako ważny instrumentu demokracji bezpośredniej. – Ta waluta nie jednoczy kontynentu, ona go dzieli – uznał Aleksander Gauland, po czym kilka dni później zaczęła działać jego nowa partia.

Wiele wskazuje na to, że partią pokieruje energiczny, ekonomista prof. Bernd Lucke, który obecnie pełni rolę rzecznika ugrupowania. Niedawno wyjaśnił, że likwidacja strefy euro powinna nastąpić w dwóch etapach: najpierw strefę powinny opuścić kraje z południa Europy, powracając do walut narodowych, a w następnej kolejności kraje z północy kontynentu.

Jego zdaniem proces ten powinien przebiegać w sposób uporządkowany i trwać około pięciu lat. Prof. Bernd Lucke wykluczył, że strefa euro mogłaby istnieć nadal, lecz ograniczona do kilku najsilniejszych gospodarczo krajów. Jak podkreślił, warunkiem rozwiązania eurolandu jest zmiana europejskich traktatów”

Źródło: http://www.stopeuro.pl/nowa-partia-przeciwnikow-euro-ma-w-niemczech-26-poparcia/

Reklamy

1 odpowiedź »

  1. brawo, skończy się uzależnienie innychpaństwa od jednej waluty, która łątwiej manipulować. Myślicie że gdyby grecy mieli własną walutę zamiast euro czekali by na pozyczki z banku europejskiego. Nie mogliby nadrukować czy pozyczyć pieniądze z własnego banku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.