Nauka wszechświat i wojsko

Przekroczono granicę Maxa Plancka? Przeczy to teorii względności i atomistycznemu modelowi świata

wszechswiat hologram

Alan Watts – WSZYSTKO JEST ZE SOBĄ POWIĄZANE:

Pełna wersja polska: WYDAWNICTWO KENDRA PUBLISHING
http://www.kendra.com.pl
http://www.alanwatts.pl

Reklamy

7 odpowiedzi »

 1. Model Świata wykładany w szkołach jest nie tyle atomistyczny co mechanistyczny.
  Dlaczego? Bo tak łatwiej uprawiać dydaktykę.
  I młody człowiek napełnia się aksjomatami i błędnymi wyobrażeniami.
  Jego wyobraźnia zaczyna chadzać, jak koń dorożkarski z osłonami na oczach.
  Wiele lat temu czytałem książkę D. Bohma „Ukryty porządek” mój profesor fizyki na studiach mi ją wypożyczył i to co intuicyjnie przeczuwałem i nie dawało mi spokoju w niej odnalazłem. Dzisiaj stoimy u wejścia do zupełnie innej, nowej fizyki.
  Zaczyna się od niepokoju i przeczucia, że coś jest nie tak – bo jest nie tak.
  Jest więcej pytań niż odpowiedzi i trzeba fizyki zacząć uczyć od nowa.
  Gdy nauczyciel opowiada wam o tym, że jest sobie elektron i pole elektryczne, zadajcie proste pytanie; – a dlaczego jest i dlaczego jest pole elektryczne?

 2. W artykule są różne miny np. interakcja wolnej woli ze świadomością , wolna wola to tylko konsekwencja świadomości.
  W symulacji nadajemy jakieś warunki początkowe i teorie fizyczne , skoro dostali taką symulację zgodną z rzeczywistością jakie sprawdzili dzięki temu nowe prawa? Dalej , komunikacja cząstek ze sobą natychmiastowe, nawet na odległość tryliardy tryliardy bilionów kilometrów w zerowym czasie , to po prostu splątanie kwantowe , autor nawet zapomniał o tym napisać, Gdyby ci genialni amerykanie ( a wiemy ,ze to półgłówki ) wiedzieli co to jest teoria przestrzeni Hilberta , to może łatwiej i to by było zrozumieć. Mówi się oficjalnie ,że teoria Einsteina gryzie się z mechaniką kwantową, jedna dobrze opisuje gigantyczne skale a druga bardzo małe skale. Wystarczy odkryć to co jest po między, i nie tworzyć takich teorii jak symulacja ….
  Osobiście uważam(i są do tego przesłanki) ,że podłożem mechaniki kwantowej jest kilka , a może jedno prawo matematyczne, którego dowód zna sam twórca , z niego wynika zasada nieoznaczoności ,a z tej zasady , kto studiował fizykę , wie ,że bierze się cała mech. kwantowa. Skoro elektrony , protony itd są opisywane jako obiekty matematyczne , cały wszechświat jest matematyczny z zasady. Dlatego Stwórca może światem sterować. Nikt sobie nie zadaje pytania , tym bardziej ateistyczni profesorowie , skoro człowiek jest wielkim skończonym zbiorem cząstek element. i te cząstki mogą być w stosunku do siebie w astronomicznie dużej liczbie kombinacji , rodzajów itd. to dlaczego ta kombinacja potrafi myśleć, śmiać się , odczuwać itd. ? Albo dlaczego człowiek jak widzi kolor niebieski to czemu mu sie akurat wydaję jako niebieski a nie jako czerwony? Skąd ta percepcja? Wytłumaczenie ,że komórki w oku tak akurat widzą i dostarczają impulsy nerwowe , w zależności od barwy jest gucio warte. Mózg człowieka musi zwierać jakiegoś windowsa ,danego od Stwórcy . Rzeczywiście mózg czowieka , gdyby był zbadany dałby jakieś odkrycie.

  • @miraz89 zacząłeś bardzo dobrze i inteligentnie, ale od zdania o kolorach zrównałeś się z przeciętnym księdzem, który na religii indoktrynuje dzieci w podstawówce :(. Żadnej logiki, czy konsekwencji myślenia, tylko istnieje dziadek w chmurach z długą brodą i magicznymi mocami od niego pochodzimy- bo tak :(. Matematyka to język logiczny, którym opisuje się zjawiska i dzięki któremu można przewidzieć/odkryć inne zjawiska, a następnie potwierdzić badaniami/obserwacjami. Inaczej niż w każdym innym języku kłamstwo i wymysły nie działają (nie dają poprawnych wyników) np. 1+1=7 możesz sobie to napisać i bronić tego, że jest dobrze, ale to nigdy nie będzie prawda. Dlatego wszechświat jest tak opisywany. Kwestionuj wszystko i pytaj o wszystko 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.