Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Pogoda i klimat » Globalne zmiany klimatyczne będą coraz dotkliwsze. Prąd Zatokowy Golfsztrom nie ogrzewa już Europy

Globalne zmiany klimatyczne będą coraz dotkliwsze. Prąd Zatokowy Golfsztrom nie ogrzewa już Europy

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,675,500 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

Hej! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych informacji i na tym by było ich więcej, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, koncernów. Mogę dzięki temu dostarczać Ci kontrowersyjnych, zakazanych i niewygodnych dla systemu treści. Aparat władzy i opresji niechętnie patrzy na takie publikacje. Więc moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na poniższe obrazki:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Prąd Zatokowy Golfsztrom i chłodna wiosna Europie

Cytuję: „Meteorolodzy ostrzegają, że Ziemia wchodzi w okres zwany małą epoką lodowcową. Pierwszy dzwonek alarmowy zabrzmiał, gdy lód pokrył nigdy niezamarzające Morze Czarne. W zeszłym roku można było to jeszcze bagatelizować, ponieważ w analogicznym okresie roku notowano raczej wzrosty temperatury, ale tegoroczne zimno spowodowało, że coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie, co jest przyczyną tych anomalii, i do czego mogą doprowadzić na naszej planecie.

Do 2025 r. na świecie zacznie się gwałtowny spadek temperatury. W ciągu krótkiego czasu Arktyka zamarznie tak jak Antarktyda. Potem warstwa lodu pokryje Morze Północne, Norweskie, a nawet Bałtyk. Zamarznie Kanał La Manche i nigdy niezamarzające europejskie rzeki: Tamiza i Sekwana.  W krajach europejskich, zapanuje przeraźliwy mróz do czterdziestu stopni poniżej zera. Zimne wiatry przyniosą ciężkie opady śniegu na północnym Atlantyku w rezultacie, wszystkie europejskie lotniska przestaną pracować. W wyniku mrozu w wielu miastach dojdzie do rozległych awarii elektryczności.

W ciągu zaledwie kilku tygodni cała Europa pogrąży się w całkowitej ciemności, a potem zamieni w coś, co można nazwać pustynią lodową. Wszystko to, według naukowców bardzo realny scenariusz tego, co może się zdarzyć w ciągu zaledwie 10 do 15 lat. Ziemia jest na krawędzi katastrofy a główną przyczyną, tych zjawisk pogodowych będzie zachowanie ciepłego Prądu Zatokowego na Atlantyku, który po raz pierwszy od wielu milionów lat zmieni swój kierunek.

Golfsztrom to jeden z najbardziej istotnych prądów oceanicznych na świecie.  Każdej sekundy transportowane jest pięćdziesiąt milionów metrów sześciennych wody.  Jest to 20 razy więcej niż przepływ wszystkich rzek świata razem wziętych.  Prąd Zatokowy jak sama nazwa wskazuje rozpoczyna się w Zatoce Meksykańskiej i niesie ciepłe masy wody wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej do północno-wschodniej Europy.  Ale nawet dzisiaj, naukowcy z całego świata biją na alarm, że w ciągu ostatnich dwóch lat, Golfsztrom odszedł od pierwotnego kierunku na 800 kilometrów, a teraz zamiast przenieść ciepło do północno-wschodniej Europy obraca się na północny-zachód w kierunku Kanady.

Jeżeli to odchylenie jest stałe i Golfsztrom będzie dalej podróżować w kierunku północnego Atlantyku na Ziemi dojdzie do globalnej katastrofy. Ciepły prąd morski zamiast ogrzać Europę stopi lód Grenlandii. Ogromna masa wody będzie się wdzierała w ląd i może zmyć z powierzchni ziemi całe wybrzeże Ameryki Północnej, ale nie to jest najgorsze.  Problemy mogą również wyniknąć z powodu ruchu płyt litosferycznych i w konsekwencji na planecie zaczną się silne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów czy też wynikające z tej aktywności tsunami.

Ale najgorsze ma się stać później.  Według naukowców, 10 lat po tym, gdy Golfsztrom zmieni swój kierunek, jego przepływ może ustać w ogóle.  Aby potwierdzić lub obalić to założenie, że Prąd Zatokowy rzeczywiście się zatrzyma kanadyjscy naukowcy zaprojektowali eksperyment z użyciem specjalnego barwnika, wlewanego do pojemników i wysyłanego do Zatoki Meksykańskiej na głębokość 900 metrów. Tam, na danej głębokości, pojemniki z barwnikiem eksplodują spryskując zawartością setki metrów. Kolorowa masa wody dostaje się do Prądu Zatokowego.

To niesamowite, ale założenia naukowe zostały potwierdzone.  Kolorowa woda, rzeczywiście, nie poruszała się w kierunku Europy. Zamiast tego po pewnym czasie zboczyła o 800 kilometrów na zachód i obecnie zmierza w kierunku Grenlandii. Dlatego, od ostatniej zimy w Kanadzie przyszło anomalne ocieplenie. Zamiast mrozu w Kanadzie, druga zima z rzędu serwuje pogodę z około 10 stopniami Celsjusza i deszczem.

Uczeni twierdzą, że anomalne ocieplenie w Kanadzie nie jest najgorsze. Kiedy cały Ocean Arktyczny i cała Europa będzie jednym wielkim lodowcem zwiększeniu ulegnie nacisk na skorupę ziemską, która ugnie się od ciężaru. Po jakimś czasie osiągnie jednak wartość krytyczną a po drugiej stronie planety według prostych prawach fizyki, wzrośnie napięcie w skorupie ziemskiej. W rezultacie, najgłębsza na świecie niecka Pacyfiku pęknie poprzez Alaskę, Wyspy Kurylskie i Japonię. Dojdzie do trzęsień ziemi, potężnych tsunami i erupcji podwodnych wulkanów.  Fale zmyją Chiny, Indie i Australię.

Zakłócenie Golfsztromu zbiega się z kolejnym cyklem Słońca, które po prostu nie może stopić lodu w Europie.  Dziś astronomowie widza dokładnie, że aktywność słoneczna gwałtownie spada. W ciągu ostatniego roku ze Słońca zniknęły prawie wszystkie plamy. Okazuje się, że aktywność Słońca naprawdę zanika.  Naukowcy na całym świecie zaczynają w końcu ostrzegać, że nawet, jeśli Golfsztrom nie zmieni swojego kierunku, planeta będzie nadal wchodziła w kolejny glacjał z tym, że przyszedłby dużo później, bo nie w 2020 a w 2050 roku. Niestety wszystko wskazuje na to, że cieplej już było.

Źródła:

http://blyg.ru/archives/2605

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/golfsztrom-odwraca-sie-europy-nadchodzi-zlodowacenie

Na mapce można zobaczyć gdzie w tym roku, w marcu, skumulowało się ciepło, które miało dotrzeć do Europy:

mrozna wiosna

Radiacja słońca spada, co także przyczynia się do ochłodzenia klimatu:

aktywnosc slonca


6 komentarzy

 1. jerubaal pisze:

  To ma być promieniowanie słoneczne? Mierzone od tysięcy lat? Chyba pęknę ze śmiechu! Walenie intelektualnego konia prawomyślnego autorytetu! Chyba pasożydy chcą nas przekonać, że słusznie dali swojakowi Nobla za zmiany klimatyczne.

  Lubię

  • DIA pisze:

   Nie wiem skad pochodzi ta mapka, mieszkam w miescie Bordeaux na poludiowym zachodzie Francji i w zeszlym tygodniu mielismy temperature+22°C a dzisiaj, czyli 1 kwietnia 2013 jest temperatua +15°C.

   Lubię

 2. DIA pisze:

  Nie wiem skad pochodzi ta mapka, mieszkam w miescie Bordeaux na poludiowym zachodzie Francji i w zeszlym tygodniu mielismy temperature +22°C a dzisiaj, czyli 1 kwietnia 2013r jest temperatura +15°C i to tylko dlatego ze jest pochmurnie, natomiast na polnocy Francji jest o wiele chlodniej ale nie takie temperatuty jak na tej mapce, nie ma tam temperatur minusowych

  Lubię

  • Jarek Kefir pisze:

   to nie są rzeczywiste temperatury, tylko mapka tego o ile stopni jest zimniej w porównaniu do temperatur średnich

   Lubię

   • DIA pisze:

    mnie chodzi o ta pierwsza, kolorowa, wedlug skali na dole moje miasto powinno byc w kolorze czerwonym a nie w niebieskim, chyba jakas pomylka.

    A Zurawie przylecialy u mnie juz 16 Lutego 2013r. , widzialem na wlasne oczy.

    Co do bocianow, to nie wiem, bo ich nigdy nie ma u mnie, chyba im za goraco, sa na polnocy Francji.

    Lubię

 3. […] Co tam Nibiru, czy ISON. Są to tylko prawdopodobieństwa kataklizmu. Istnieje jednak realne, dużo większe zagrożenie klimatyczne, dla całej Europy. To już drugi rok z kolei kiedy Atlantyk jest zimniejszy niż zwykle o tej porze, ale w 2013 roku anomalie są tak duże ,że nie można przejść nad tym do porządku dziennego” Obecnie w okolicach północnej Kanady temperatury są o 6 stopni wyższe a z kolei w Europie o około 5 stopni niższe dla danego okresu. Naukowcy zadają sobie pytanie co jest powodem tych anomalii i chyba znaleźli odpowiedź na to pytanie. Winien jest Golfsztrom , a zasadzie jego brak w okolicy północnej Europy. Taka sytuacja nie miała miejsce od milionów lat! To zdarzyło po raz pierwszy. Golfsztrom 800 km na Zachód i obecnie zmierza w kierunku Grenladii. W pólnocnej Kanadzie zimą było 10 stopni Celsjusza i to drugi rok z rzędu. Aby potwierdzić czy Golfsztrom skręcił” kanadyjscy naukowcy zaprojektowali eksperyment z użyciem specjalnego barwnika, wlewanego do pojemników i wysyłanego do Zatoki Meksykańskiej na głębokość 900 metrów. Tam, na danej głębokości, pojemniki z barwnikiem eksplodują spryskując zawartością setki metrów. Kolorowa masa wody dostaje się do Prądu Zatokowego” Woda zabarwiona barwnikiem skręciła w kierunku zachodnim w kierunku Grenlandii. Co może być powodem takiego zachowania ciepłego prądu zatokowego?- być może katastrofa w Zatoce Meksykańskiej być, może słodka woda z topiących się lodowców Arktyki. Jeśli ta tendencja będzie miała charakter pogłębiający Europie grozi kolejne zlodowacenie. Zjawisko to może spotęgować ostatnia bardzo niska aktywność Słońca. Nie dość że 24 cykl jest opóźniony o 1,5 roku to jest znacznie „słabszy” pod względem ilości plam i ilości rozbłysków klasy „X” Więcej: https://kefir2010.wordpress.com/2013/03/31/globalne-zmiany-klimatyczne-beda-coraz-dotkliwsze-prad-zat… […]

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 127 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: