Banki i tajna władza

Obama podpisał ustawę która zwalnia korporacje transgeniczne z wszelkiej odpowiedzialności

Barack Obama podpisał „Ustawę o ochronie Monsanto”

Cytuję: „Amerykański prezydent Barack Obama podpisał ustawę HR 933, która została w części napisana przez przedstawicieli biotechnologicznego giganta Monsanto. Firma ta będzie czerpać bezpośrednie korzyści z nowego prawa. W zapisach znalazły się rozporządzenia, które będą chronić przodujące w produkcji nasion modyfikowanych korporacje, takie jak Monsanto, przed odpowiedzialnością odnośnie bezpieczeństwa ich produktów.

Nowe prawo daje tym firmom zielone światło w produkcji i sprzedaży modyfikowanych genetycznie nasion, nawet jeśli nie jest dowiedzione ich bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka.

Przeciwko podpisaniu przez prezydenta ustawy zebrano 250 tysięcy podpisów. Sygnatariusze chcieli, aby Obama zawetował kontrowersyjne prawo znane opinii publicznej jako “Monsanto Protection Act”. Jednak prezydent zignorował głosy przeciwników żywności GMO.

Jak działa nowe prawo? Pozwala uniknąć korporacjom sądowych kontroli ich produktów. Do tej pory amerykański Departament Rolnictwa (US Department of Agriculture) nadzorował i zatwierdzał (lub odrzucał) nasiona modyfikowane przeznaczone do sprzedaży, natomiast sądy federalne zachowywały prawo do ingerencji i wstrzymania sprzedaży jeśli zachodziła obawa, że zagrożone jest zdrowie konsumentów. Z wejściem w życie nowego prawa sądy nie będą mogły ingerować w proces sprzedaży nasion. Krytycy mówią także o dużym zagrożeniu dla środowiska naturalnego.

Według New York Daily, nad projektem ustawy pracował związany z Monsanto senator Roy Blunt. Jak donosi Center for Responsive Politics, senator Blunt otrzymał od Monsanto ponad 64 tysiące dolarów na swoje kampanie pomiędzy 2008 i 2012 rokiem. Media zauważają także, że Blunt był ostatnio największym beneficjentem datków od Monsanto wśród republikańskich polityków.

Nawet jeśli jest to tylko rok, możne on wywołać katastrofalne szkody w środowisku poprzez zezwolenie na sadzenie organizmów produkowanych w labolatoriach – wszystko oczywiście bez nadzoru. Zgodnie z ustawą o ochronie, koncerny zdrowotne które mają powstać w niedalekiej przyszłości i które będą zajmować się GMO, nie będą mogły być rozpatrywane przez sędziego.

The Center for Responsive Politics, która śledzi wpływy pieniędzy i lobbing wyborów donosi, że senator Blunt otrzymał 64.250 dolarów od Monsanto, żeby przeszedł do jego komitetu kampanii w latach 2008 i 2012. Strona Money Monocle dodaje, że Blunt stał się największym odbiorcą finansów od Monsanto w Partii Republikańskiej. Na oficjalnej stronie prawodawcy można znaleźć oświadczenie które wyjaśnia nieco więcej dlaczego przyjęto ustawę HR 933 i zawarte w niej dodatkowe dokumenty:

„Jako członek podkomisji dodatków dla rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich, Administracji ds. Żywności i Leków oraz agencji pokrewnych, Senator Blunt odegrał istotną rolę w piśmie obrotów dodatków dla rolnictwa dla roku 2013. Prawodawstwo to utrzymuje istotne wspracie dla badań i rozszerzeń dotacji dla uniwersytetów, dla budownictwa uczelni rolniczych oraz finansowania Inicjatywy Badań nad Rolnictwem i Żywnością. Ustawa również finansuje działania ochronne, mieszkalne i programy pożyczkowe dla społeczności wiejskich, krajowych i międzynarodowych oraz programy żywieniowe”.

Nigdzie nie wspomniano o ochronie korporacji biotechnologicznych, chociaż Blunt twierdzi, że „wspiera ciągłe inwestycje w badania w dziedzinie rolnictwa i inżynierii”. Wcześniej wspomniany James Brumley stwierdza, że jest mało prawdopodobne, żeby senator nie zdawał sobie sprawy jak znacznie zyska Monsanto na tej ustawie.
W Wikipedii można znaleźć stronę Blunta, gdzie jest napisane, że poprzednio jego miejsce w senacie zajmował niejaki Bond ale przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zostało sprzedane obecnemu senatorowi. Dalej było napisane że w przyszłości, gdy obecny senator będzie chciał przejść na emeryturę, sprzeda je korporacji Monsanto ale podobno ten fragment został usunięty.

Na podstawie: New York Daily

Źródła:
Autonom
Wolne Media
Zmiany na Ziemi

Reklamy

2 odpowiedzi »

  1. Świat zwariował !!!!!! Ameryka sieje najgorsze zło na Ziemi. To najbardziej niedemokrtayczny kraj spośród wszystkich krajów świata. Tam dopiero jest zniewolenie człowieka. Obama podpisujac ta ustawę udowodnił, że zwykły obywatel jest tylko niewolnikiem na tej Planecie.

    Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s