Korea Północna – w przededniu wojny w Azji

Korea Północna – w przededniu wojny w Azji

Cytuję: „Dwa bombowce strategiczne B-2 zdolne do przenoszenia broni jądrowej, wystartowały z amerykańskiej bazy wojskowej Whiteman i przyleciały Korei Południowej. Korea Północna wcześniej ostrzegała działaniami odwetowych w przypadku pojawienia się samolotów US Air Force na niebie ponad Półwyspem Koreańskim.

Oświadczenie opublikowane przez Amerykanów brzmi następująco:
„Strategiczne dowództwo wojskowe US Army wysłało w czwartek dwa bombowce B-2 Spirit w celu przeprowadzenia dłuższego szkolenia lotniczego, a następnie bombowce powróciły do Whiteman Air Force Base w USA. Lot był elementem wspólnych ćwiczeń USA i Korei Południowej o kryptonimie Młody Orzeł
Wcześniej w podobnym locie szkoleniowym brały udział amerykańskie bombowce B-52. Zwraca się uwagę, że władze Korei Północnej oświadczyły, że podejmą działania odwetowe w razie wznowienia lotów bombowców strategicznych na całym Półwyspie Koreańskim.

„Ściśle monitorujemy działania bombowców strategicznych B-52″ – powiedział dla Korean Central News Agency (KCNA) przedstawiciel MSZ KRLD. „Jeśli bombowce pojawią się ponownie na Półwyspie Koreańskim, nie unikną poważnych odwetowych działań wojskowych” – czytamy w oświadczeniu.
Podkreśla, że ​​”USA ćwiczy uderzenie jądrowe na Półwyspie Koreańskim w czasie, gdy sytuacja jest o milimetr od wojny. To jest bezczelna prowokacja” – stwierdzono w oświadczeniu MSZ KRLD.
Przedstawiciel dowództwa wojskowego Korei Północnej powiedział również, że Korea Północna jest gotowa w razie prowokacji ze strony USA, aby uderzyć w amerykańskie bazy wojskowe na Guam.

„Stany Zjednoczone nie powinny zapominać, że ich baza lotnicza Guam Anderson, z której latają bombowce B-52, jak również bazy w Japonii, znajdują się w zasięgu naszych precyzyjnych systemów rakietowych” –  głosi oświadczenie Korei Północnej dla KCNA.
W zeszłym tygodniu, USA i Korea Południowa podpisały dodatkowe porozumienie o współpracy wojskowej, zgodnie, z którym armia USA jest teraz w stanie uczestniczyć w operacji militarnej na pełną skalę. Ustalono również, że US Army może interweniować w przypadku niewielkich starć granicznych między Północną i Południem.

Wszyscy zadają sobie pytanie jak blisko jest do wojny i czy jeśli dojdzie do konfliktu będzie on konwencjonalny czy z wykorzystaniem taktycznych ładunków jądrowych. Biorąc pod uwagę liczebność armii Korei Północnej i trudną sytuacje gospodarczą kraju spowodowana księżycową ekonomią można się spodziewać wojny regionalnej, która stanowiłaby kolejny front dla konfrontacji opcji amerykańskiej i rosyjsko-chińskiej. ”

Źródła:
http://www.foxnews.com/politics/2013/03/29/north-korea-orders-rocket-prep-b2-dri…
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanskie-bombowce-strategiczne-b-2-widziano-nad-korea

Jedna myśl nt. „Korea Północna – w przededniu wojny w Azji

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s