Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Nauka wszechświat i wojsko » Największy atak hakerski w historii: szczegóły

Największy atak hakerski w historii: szczegóły

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

  • 23,636,416 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

Hej! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych informacji i na tym by było ich więcej, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, koncernów. Mogę dzięki temu dostarczać Ci kontrowersyjnych, zakazanych i niewygodnych dla systemu treści. Aparat władzy i opresji niechętnie patrzy na takie publikacje. Więc moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na poniższe obrazki:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Największy atak hakerski w historii: szczegóły

Cytuję: „Spam to utrapienie Internetu. Wie o tym każdy administrator, który zmaga się z hordami automatów spamujących. Na wielką skalę jest też wysyłany na nasze skrzynki mailowe i dlatego istnieją firmy takie jak Spamhaus, która pomaga dostawcom poczty e-mail z radzeniem sobie z problemem niechcianej korespondencji. To właśnie Spamhaus stał się ofiarą największego ataku hackerskiego typu DDoS w historii Internetu.

Ataki typu DDoS polegają na tym, że na dany serwer jest wysyłana duża ilość zapytań, wielokrotnie przekraczająca jego możliwości. W rezultacie dochodzi do przeciążenia serwera i dany serwis czy też strona internetowa po prostu przestaje działać. Na takie ataki nie ma rady, po prostu się zdarzają i trzeba je przetrwać. Do wzmocnienia ich siły stosuje się czasami serwery DNS i wtedy ofiara ma poważne kłopoty. Dokładnie tak było w przypadku Spamhaus.

Firma ta poprzez rolę, jaka pełni ma dość dużą władzę i czasami może wciągnąć na czarną listę adresy IP serwerów niekoniecznie zajmujących się spamem. Taki spór Spamhaus toczył ostatnio z holenderską firmą CyberBunker specjalizująca się w hostowaniu wszystkiego poza pornografią dziecięcą i terroryzmem. Data center znajduje się w dawnym bunkrze atomowym, stąd nazwa. To właśnie CyberBunker był początkowo podejrzewany o atak przepuszczony na Spamhaus. Prezes Sven Olaf Kanphuis stanowczo jednak się od tego odcina.

Atak przeprowadzony na Spamhaus był tak ogromny, że mógł doprowadzić do przeciążenia routerów brzegowych u operatorów tak zwanego Tier 1, czyli zarządzających ruchem w sieci Internet. DDoS o wielkości nawet 300 Gb/s to potężne obciążenie dla interfejsów i nawet jeśli ISP w drugiej warstwie wycina ruch przychodzący to w Tier 1 on nadal istnieje i prowadzi z czasem do przeciążania interfejsów. Ostatecznie atak na Spamhaus trwał ponad tydzień a serwisy firmy przetrwały pozostając online, ale stało się tak tylko dlatego, że swojego klienta ostatkiem sił obroniła firma CloudFlare specjalizująca się w przyspieszaniu i zabezpieczaniu serwerów internetowych.

Cyberataki stają się ostatnio coraz częstsze. Kilka dni temu przestała działać część sieci komputerowej południowokoreańskich banków. Kilka lat temu rosyjscy hakerzy skutecznie DDoSowali banki w Estonii. Chińscy hakerzy stają się tak agresywni, że Pentagon zastanawia się jak odpowiadać na kolejne ataki. Internet staje się polem walki i to nie tylko między firmami, między obywatelami a władzą, ale również między krajami. Niewiele osób wie, że w zeszłym roku wprowadzono w Polsce prawo, które pozwala prezydentowi na wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie kraju gdyby doszło do wielkiego cyberataku.

Widząc skalę i czas trwania ataku można powiedzieć, że Internet jest zagrożony. Wygląda na to, że przeciążenie routerów brzegowych jest o wiele łatwiejsze niż dotychczas sądzono a to oznacza nie tylko, że podczas takiego ataku cały Internet może znacznie zwolnić, ale również oznacza prawdopodobne długotrwałe przerwy w dostępie do zasobów światowej sieci.”

Źródła:
http://arstechnica.com/security/2013/03/spamhaus-ddos-grows-to-internet-threaten…
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najwiekszy-atak-hackerski-w-historii-internetu


Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 127 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: