Banki i tajna władza

Cypr zostanie zmiażdżony. „To miejsce jest skończone, ludzie pakują walizki”

Kryzys bankowy na Cyprze: info 27 marca 2013

Cytuję: „Czy możliwe jest zniszczenie państwa w normalnym świecie bez oddania jednego strzału? Przypadek Cypru pokazuje, że jest to jak najbardziej realne. Zresztą przykład innych krajów, w tym Polski, potwierdza taką możliwość. Dimos Dimosthenous, który był ponad 30 lat pracownikiem Bank of Cyprus powiedział:

„To jest koniec. Nasza praca, nasze fundusze socjalne zostaną utracone i Cypr zostanie zniszczony”.
Oczywiście opinia ta dotyczy głównie Cypryjczyków i ich firm, gdyż zagraniczni właściciele kont, korzystając z ubiegłotygodniowego chaosu i różnych luk systemu bankowego, wyprowadzili już znaczną ilość gotówki zdeponowaną w cypryjskich bankach.

Jak przyznał jakiś czas temu cypryjski Minister Finansów Sarris, że nieubezpieczeni właściciele kont bankowych o wartości zgromadzonych na nich środkach powyżej 100 tyś. euro mogą stracić 80 % swych pieniędzy i do tego czekać na wypłatę pozostałej reszty aż do siedmiu lat zanim będą mogli je wycofać.
Oczywiście sytuacja taka odbije się bezpośrednio na kondycji krajowych firm, które pozbawione dostępu do swojej gotówki utracą płynność finansową i zbankrutują.

Jak widać zawarcie porozumienia z „trójką” nie rozwiązuje żadnych problemów, tylko ewentualnie rozciąga je na dłuższy odcinek czasowy, więc to co czekało cypryjski system finansowy, gdyby się nie dogadano z władzami UE, EBC i MFW  w tym tygodniu, ulegnie rozciągnięciu na okres najbliższych miesięcy.
Oczywiście mieszkańcy wyspy Afrodyty są świadomi konsekwencji do jakich doprowadziła ich polityka finansowa państwa, więc już dziś obawiając się o swoją przyszłość demonstrować zaczęli swoje niezadowolenie.

Co w takim razie mogły zrobić cypryjskie władze, aby nie pogłębiać obrazu destrukcji do jakiego doprowadziła ich polityka? Sądzę, że wyjście ze strefy euro i pójście w ślad Islandii, rozruszało by ich przemysł turystyczny, zachowałoby większość gospodarki w stanie nie naruszonym i jednocześnie pozwoliłoby samodzielnie ciągnąć zyski z eksploatacji nowo odkrytych złóż gazu ziemnego.

Na zakończenie załączam fotoreportaż z wczorajszych demonstracji niezadowolenia społecznego z powodu złej polityki władz państwowych i zawartego porozumienia z „trójką” , które odbyły się w Nikozji:

Cypr

Cypr

Cypr

Cypr

CyprŹródło: http://adnovum.nowyekran.pl/post/89787,cypr-zostanie-zniszczony

Reklamy

7 odpowiedzi »

 1. Tak-problem jest w tym, ze gospodarka cypryjska jest głownie oparta na bankowosci, i turystyce.. Produkcja przemysłowa odgrywa tam drugorzędną rolę. A i pracowitość Cypryjczyków a także Greków pozostawia wiele do życzenia. Podobnie sprawa się ma z Hiszpanią i Włochami

 2. jednego nie rozumiem. Nie musieli nic robić a bogacze z Rosji i Polski płacili u nich podatki, czyli dawali im pieniądze. To kto zabrał im pieniądze z podatków. Banki wytransferowały te pieniądze? Czy żyli ponad stan? Nie rozumiem, tego raju

 3. takie czasy!!! Nie przyzwyczajajcie się do pieniedzy bo i tak je stracicie. Pieniadzę wkrótce nie będą porzebne do niczego.

  Raczej zacząćsięprzyzwyczajać do tego, żei tak je stracicie wszystkie…. Poprostu Ci co je mają wyssająje z Was wcześniej czy później.

  Goli przyszliście i goli odejdziecie. Wszystko co potrzebne do życia macie tu na ziemi….

  papapa

 4. (…)
  Widzę po ilości komentarzy, że ludzie już nawet nie czytają tych twoich wypocin?

  (…)

  Pewnie i tak tego nie opublikujesz, ale sam wiedz że śmieje się z twojej choroby i wpadnę znów niebawem podsumować twoje wypociny, chociaż nie, też mi się już ich czytać nie chce.

  ___________________________________________________________________________

  edytowano by Jarek Kefir

  • Z tego samego adresu IP i z tego samego maila dałeś też komentarz na blog astral-projection. co spowodowało taką aktywność? jeśli to co piszę, to, cyt. „wypociny” – po co zadajesz sobie trud szukania moich blogasków w google i komentowania? przecież, zgodnie z logiką – teorie spiskowe, wypociny – same się kompromitują. więc po co taka ewangelizacja? ewidentny brak logiki, albo celowe działanie – podobno za jeden wpis można zarobić nawet dwa złote 😉
   ja zaś zadam sobie trud dotarcia do ciebie i ewentualnie twojej rodziny. mam ku temu środki i finansowe, i technologiczne – dam cynk komu trzeba i będę miał twoje dane jak na tacy..

   Podany adres IP to: 165.72.200.11
   Host: prgdc011.dhl.com
   Miasto: Burlingame

   Country: United States
   Region: California
   City: Burlingame
   Postal Code: 94010
   Latitude/Longitude: 37.567101 / -122.371002
   ISP: „DHL Systems”
   Organization: „DHL Systems”
   Host Name: prgdc011.dhl.com

   The number of this IP address is 165.72.200.11. This IP address is fixed within United States, and active in Burlingame, California. IP Country code is US. IP address ISP is „DHL Systems”, organization is „DHL Systems”. It is also assigned to a hostname prgdc011.dhl.com. IP address longitude is -122.371002 and latitude is 37.567101. Postal code of this IP is 94010 and area code is 650.

   To dopiero początek.. przygotuj się.

   P.S. ruchałem twoją matkę

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.