Nauka wszechświat i wojsko

Radioaktywna woda na Dolnym Śląsku – komentarz

Radioaktywna woda na Dolnym Śląsku

Strach i niepewność – czy mieszkańcy Leśnej na Dolnym Śląsku są zatruwani? Jeżeli tak, to od jak dawna? W tamtejszych domach z kranów płynie radioaktywna woda. Jeśli zawiera najbardziej niebezpieczne izotopy radonu, mieszkańcom grozi choroba popromienna. Na wyniki badań trzeba czekać aż sześć tygodni. (kd)

Video: http://wiadomosci.onet.pl/wideo/radioaktywna-woda-na-dolnym-slasku,123223,w.html

Pytania:

-czy dotyczy to tylko Leśnej czy całego regionu? Sprawdźcie, z jakich ujęć jest woda dystrybuowana w Leśnej, i czy z tych skażonych ujęć nie jest pompowana woda do innych miast.
-czy chodzi tylko o izotopy radonu (Rn) czy o jeszcze inne radioizotopy, których są setki?
-w jaki sposób doszło do demaskacji tego zjawiska? I czy ma to coś wspólnego z awarią elektrowni w Fukushimie? Wiadomo z obliczeń, że w wyniku katastrofy nuklearnej w Fukushimie, co kilka tygodni emitowane jest tyle radioizotopów, co w ciągu całej emisji z Czarnobyla.
-wiadomo również, że Fukushima jest największą katastrofą nuklearną na świecie, i wielokrotnie przekracza Czarnobyl.
-po katastrofie w Fukushimie w wielu miejscach na świecie zanotowano drastyczny wzrost poziomu promieniowania, zarówno w powietrzu jak i w wodzie.
-izotopy radonu (Rn) emitują wysokoenergetyczne cząstki afla, a jak wiadomo, te są najgorsze i wyrządzają najwięcej szkód zdrowotnych. Podczas Czarnobyla nie było w ogóle cząstek alfa, były te o mniejszej szkodliwości.
-czy media, mówiąc o izotopach radonu, nie chcą ukryć kolejnych faktów związanych z katastrofą w Fukushimie?
-musicie wiedzieć, że od czasów katastrof w Czarnobylu i Three Mile Island wiele się zmieniło. Teraz główną bronią w walce ze społeczeństwem jest milczenie mediów i władz, a także – ewidentne fałszowanie wyników pomiarów radioaktywności, dokonywanych przez instytucje państwowe (w Polsce jest to bezpieka atomowa pod nazwą: Państwowa Agencja Atomistyki).
-w Fukushimie aż po dziś dzień emitowane są miliardy bekereli na godzinę różnych radioizotopów. Sytuacja jest tragiczna; ludzie nie mogą w ogóle przebywać w okolicach elektrowni, zaś bezzałogowe maszyny psują się po dwóch, trzech godzinach w wyniku potężnego promieniowania. Żadna siła znana ludzkości nie jest, na razie, zatrzymać emisji z Fukushimy.

Przeczytaj także archiwum kategorii „radiacja i skażenie radioaktywne” – tam pisałem dużo o Fuskushimie i ogólnie, radioaktywności:

http://kefir2010.wordpress.com/category/radiacja-i-skazenie-radioaktywne/

Reklamy

5 odpowiedzi »

  1. Wv tamtym terenie każda gmina ma własne ujęcie wody, a co do uranu, to istniało kilka kopalni uranu, między innymi w Kowarach. Obecnie zagraniczna firma chce wydowbywać uran w okolicach Kamiennej Góry.

  2. Może ma to związek z uranem. W Kowarach leżą odpadki z kopalni uranu na powierzchni. Kilka miesięcy temu w Odrze znaleziono beczki z uranem. Niedawno trutkę na szczury wykryto w sproszkowanym mleku dla niemowląt. W Czechach masowe zgony z powodu zatrutego alkoholu.
    W czyich rękach są tamtejsze wodociągi? Przecież takie strategiczne punkty powinny być pod ścisłą kontrolą państwową.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.