Nauka wszechświat i wojsko

Radioaktywna woda na Dolnym Śląsku – komentarz

Radioaktywna woda na Dolnym Śląsku

Strach i niepewność – czy mieszkańcy Leśnej na Dolnym Śląsku są zatruwani? Jeżeli tak, to od jak dawna? W tamtejszych domach z kranów płynie radioaktywna woda. Jeśli zawiera najbardziej niebezpieczne izotopy radonu, mieszkańcom grozi choroba popromienna. Na wyniki badań trzeba czekać aż sześć tygodni. (kd)

Video: http://wiadomosci.onet.pl/wideo/radioaktywna-woda-na-dolnym-slasku,123223,w.html

Pytania:

-czy dotyczy to tylko Leśnej czy całego regionu? Sprawdźcie, z jakich ujęć jest woda dystrybuowana w Leśnej, i czy z tych skażonych ujęć nie jest pompowana woda do innych miast.
-czy chodzi tylko o izotopy radonu (Rn) czy o jeszcze inne radioizotopy, których są setki?
-w jaki sposób doszło do demaskacji tego zjawiska? I czy ma to coś wspólnego z awarią elektrowni w Fukushimie? Wiadomo z obliczeń, że w wyniku katastrofy nuklearnej w Fukushimie, co kilka tygodni emitowane jest tyle radioizotopów, co w ciągu całej emisji z Czarnobyla.
-wiadomo również, że Fukushima jest największą katastrofą nuklearną na świecie, i wielokrotnie przekracza Czarnobyl.
-po katastrofie w Fukushimie w wielu miejscach na świecie zanotowano drastyczny wzrost poziomu promieniowania, zarówno w powietrzu jak i w wodzie.
-izotopy radonu (Rn) emitują wysokoenergetyczne cząstki afla, a jak wiadomo, te są najgorsze i wyrządzają najwięcej szkód zdrowotnych. Podczas Czarnobyla nie było w ogóle cząstek alfa, były te o mniejszej szkodliwości.
-czy media, mówiąc o izotopach radonu, nie chcą ukryć kolejnych faktów związanych z katastrofą w Fukushimie?
-musicie wiedzieć, że od czasów katastrof w Czarnobylu i Three Mile Island wiele się zmieniło. Teraz główną bronią w walce ze społeczeństwem jest milczenie mediów i władz, a także – ewidentne fałszowanie wyników pomiarów radioaktywności, dokonywanych przez instytucje państwowe (w Polsce jest to bezpieka atomowa pod nazwą: Państwowa Agencja Atomistyki).
-w Fukushimie aż po dziś dzień emitowane są miliardy bekereli na godzinę różnych radioizotopów. Sytuacja jest tragiczna; ludzie nie mogą w ogóle przebywać w okolicach elektrowni, zaś bezzałogowe maszyny psują się po dwóch, trzech godzinach w wyniku potężnego promieniowania. Żadna siła znana ludzkości nie jest, na razie, zatrzymać emisji z Fukushimy.

Przeczytaj także archiwum kategorii „radiacja i skażenie radioaktywne” – tam pisałem dużo o Fuskushimie i ogólnie, radioaktywności:

http://kefir2010.wordpress.com/category/radiacja-i-skazenie-radioaktywne/

Reklamy

5 odpowiedzi »

  1. Może ma to związek z uranem. W Kowarach leżą odpadki z kopalni uranu na powierzchni. Kilka miesięcy temu w Odrze znaleziono beczki z uranem. Niedawno trutkę na szczury wykryto w sproszkowanym mleku dla niemowląt. W Czechach masowe zgony z powodu zatrutego alkoholu.
    W czyich rękach są tamtejsze wodociągi? Przecież takie strategiczne punkty powinny być pod ścisłą kontrolą państwową.

  2. Wv tamtym terenie każda gmina ma własne ujęcie wody, a co do uranu, to istniało kilka kopalni uranu, między innymi w Kowarach. Obecnie zagraniczna firma chce wydowbywać uran w okolicach Kamiennej Góry.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.