Kategoria domyślna

Aluminium dodawane do szczepionek: lista

Czy szczepienia są bezpieczne? Odpowiedzcie sobie sami..

Poniższa lista zawiera ilość aluminium w różnych szczepionkach dostępnych w Stanach Zjednoczonych. W Polsce mogą figurować pod zmienioną nazwą;

Maksymalny bezpieczny poziom spożycia glinu jest 5 mcg / kg / dzień (ASPEN). [próg maksymalny FDA aluminium otrzymane w IV rozwiązań żywieniowych jest 25 mcg dziennie.] Producenci szczepionek, z jakiegoś powodu, nie są zobowiązani do podawania na etykiety tych informacji, a także nie są zobowiązane do przestrzegania maksymalnej dawki 25 mcg?

Do tego spożywanie aluminium w postaci pokarmowej (np dowolny napój z puszek aluminiowych) jest zupełnie czymś innym niż przyjmowanie aluminium w zastrzykach (szczepionki).

Aluminium i rtęć z produktów spożywczych (puszki, konserwy) przechodzi przez żołądek, gdzie jest dezaktywowana, a potem wydalana. Rtęć i aluminium ze szczepionek przechodzi prosto do krwi, z pominięciem naturalnych barier organizmu, i trafia prosto do mózgu, wraz z krwią. Gdyż metale te z łatwością przekraczają barierę krew-mózg.
Więc teksty w stylu: „w jednej puszce tuńczyka spożywasz więcej rtęci niż jest w szczepionce” lub podobne, są czystą manipulacją.

Reklamy

11 odpowiedzi »

 1. Witam, mam pytanie, ja w w 2011 przed zabiegiem oper. wzielam 2 zastrzyki engerixu , 3 juz nie bo dowiedzialam sie co zawiera- chcialabym wiedziec jakich nastepstw moge sie spodziewac i czy jest jakas mozliwosc usuniecia tego aluminium z organizmu?

  • No to przyjęłaś 500ug.
   Aluminium w połowie odkłada się w kościach i zalega w organizmie do 7 lat (okres półtrwania). Reszta jest usuwana w ciągu kilku dni.
   Dzienna dawka aluminium pobieranego przez dorosłego z pożywieniem szacowana jest na 0.1mg/kg (100ug/kg masy ciała–poszukaj artykułów badawczych jeśli nie wiesz komu wierzyć, niektóre są dostępne za darmo). Z tego wchłania się ok 0.1%.
   7lat * 365 dni * 70kg masy ciała * 100ug/kg * 0.1%/2=8942.5ug
   Tak więc powiększyłaś swoje wewnętrzne zasoby o jakieś 6%. Raczej mieścisz się w zakresie zmienności osobniczej, zależnej od rodzaju spożywanych pokarmów…

 2. A amalgamat jako wypełnienie w ubytkach.Obecnie odchodzi się od stosowania ze względów estetycznych i środowiskowych.Podają że ze względu na emisje do atmosfery wskutek kremacji zwłok ludzkich.Jak można wytłumaczyć stosowanie jako wypełnienie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.