Kategoria domyślna

Aluminium dodawane do szczepionek: lista

Czy szczepienia są bezpieczne? Odpowiedzcie sobie sami..

Poniższa lista zawiera ilość aluminium w różnych szczepionkach dostępnych w Stanach Zjednoczonych. W Polsce mogą figurować pod zmienioną nazwą;
Maksymalny bezpieczny poziom spożycia glinu jest 5 mcg / kg / dzień (ASPEN). [próg maksymalny FDA aluminium otrzymane w IV rozwiązań żywieniowych jest 25 mcg dziennie.] Producenci szczepionek, z jakiegoś powodu, nie są zobowiązani do podawania na etykiety tych informacji, a także nie są zobowiązane do przestrzegania maksymalnej dawki 25 mcg?
Do tego spożywanie aluminium w postaci pokarmowej (np dowolny napój z puszek aluminiowych) jest zupełnie czymś innym niż przyjmowanie aluminium w zastrzykach (szczepionki).
Aluminium i rtęć z produktów spożywczych (puszki, konserwy) przechodzi przez żołądek, gdzie jest dezaktywowana, a potem wydalana. Rtęć i aluminium ze szczepionek przechodzi prosto do krwi, z pominięciem naturalnych barier organizmu, i trafia prosto do mózgu, wraz z krwią. Gdyż metale te z łatwością przekraczają barierę krew-mózg.
Więc teksty w stylu: „w jednej puszce tuńczyka spożywasz więcej rtęci niż jest w szczepionce” lub podobne, są czystą manipulacją.

szczepienia ochronne

Reklamy

11 odpowiedzi »

 1. A amalgamat jako wypełnienie w ubytkach.Obecnie odchodzi się od stosowania ze względów estetycznych i środowiskowych.Podają że ze względu na emisje do atmosfery wskutek kremacji zwłok ludzkich.Jak można wytłumaczyć stosowanie jako wypełnienie.

 2. Witam, mam pytanie, ja w w 2011 przed zabiegiem oper. wzielam 2 zastrzyki engerixu , 3 juz nie bo dowiedzialam sie co zawiera- chcialabym wiedziec jakich nastepstw moge sie spodziewac i czy jest jakas mozliwosc usuniecia tego aluminium z organizmu?

  • No to przyjęłaś 500ug.
   Aluminium w połowie odkłada się w kościach i zalega w organizmie do 7 lat (okres półtrwania). Reszta jest usuwana w ciągu kilku dni.
   Dzienna dawka aluminium pobieranego przez dorosłego z pożywieniem szacowana jest na 0.1mg/kg (100ug/kg masy ciała–poszukaj artykułów badawczych jeśli nie wiesz komu wierzyć, niektóre są dostępne za darmo). Z tego wchłania się ok 0.1%.
   7lat * 365 dni * 70kg masy ciała * 100ug/kg * 0.1%/2=8942.5ug
   Tak więc powiększyłaś swoje wewnętrzne zasoby o jakieś 6%. Raczej mieścisz się w zakresie zmienności osobniczej, zależnej od rodzaju spożywanych pokarmów…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.