Bareizmy

Niezaprzeczalne „zasługi” kościoła katolickiego

Niezaprzeczalne „zasługi” kościoła katolickiego

Cytuję: „Niezaprzeczalne zasługi kościoła:

1. kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą.
2. ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem.
3. jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu.
4. z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech.
5. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj.
6. do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń.
7. przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo.
8. z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną.
9. wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić.
10. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa – czołowej przecież postaci kościoła – wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo – cielesnej, ale i duchowej.
11. jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary.
12. wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu.
13. zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy.
14. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu.
15. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do domu i łóżka.
16. Nie można wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów.
17. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII.
18. Co pół roku następny wspaniały film o JPII.
19. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem.
20. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach.
21. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń.
22. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia.
23. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie.
24. Naród wydaje niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych.
25. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła.
26. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem.
27. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków.
28. decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa.
29. decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej.
30. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności.
31. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną.”

(Autor nieznany)

9 odpowiedzi »

 1. Cala prawda o tej prozniaczej sekcie, ktora na przestrzeni wielu wiekow, przepoczwarzajac sie i tworzac nowe odlamy w odpowiednich momentach historycznych, dzialala na szkode ludzi, wspoltworzac i wspierajac najpotworniejsze i nieludzkie systemy spoleczno-polityczno-ekonomiczne , poczawszy od feudalizmu zapozyczonego z imperium faraonow , po dzisiejsze totalitarne demokracje, bedace ewolutywnym efektem dzialania,ciagle tych samych sil, wladajacych od wiekow swiatem.Zadna religia nie sluzyla ludziom.To ludzie zostali wprzagnieci przez cwaniakow w sluzbe religiom, ktore wspieraly i wspieraja takze dla wlasnych korzysci rozne struktury wladzy.Efekty mentalnych manipulacij i oszustw widac w postaci wojen, ktorym propagandysci roznych sekt nadaja religijny podtekst.Wielce ubawilo mnie porownanie zycia rodziny Jezusa do zycia polskich rodzin w jednym z przemowien papieskich.Ewidentne oszustwo.W podstawowym pismie , bedacym wykladnikiem wiary , jakim jest biblia nie ma wiedzy na temat zycia swietej rodziny.Wobec tego podawanie wzoru, ktory nie ma potwierdzenia jest klamstwem i fantazja mowcy.Zyciorys Jezusa jest bardzo skromny i pelen niescislosci.Ponadto na przestrzeni dlugiej historii judaizmu bylo tyle roznych redakcji i tlumaczen biblii , ze tak naprawde nie wiadomo, ktory tekst jest prawdziwy.Kosciol jedne biblie uznawal za heretyckie , inne za objawione i w dzisiejszych czasach niewiele sie zmienilo w tej materii.Wielu mniej lub bardziej uczonych spiera sie tak naprawde byc moze nie o prawde.

  Lubię

 2. Wymyślił celibat… dobre sobie. Ciekawe czy buddyjscy mnisi żyjący w ascezie też zapożyczyli to z katolicyzmmu. Tekst jakby wyjęty z łanów faktoidów i mitów.

  Lubię

   • Skądże, po prosu mam alergię na prymitywne najeżdżanie na katolicyzm. Sam nie uważam się nawet z chrzescijanina, ale tekst pachnie mi po prostu lewacką agitką z forum omletu.

    Lubię

    • Adamie z gory zastrzegam sobie , ze ne chcialabym poddawac w watpliwosc Twoja wiedze.Najczesciej jednak tak sie zdarza, ze obroncy jakiejs doktryny lub pogladu bronia ich bez zaglebienia sie w istote zagadnienia.Przeczytaj samodzielnie biblie.Byc moze wowczas powyzsze punkty wydadza Ci sie prawda, a nie atakiem na katolicyzm , czy chrzescijanstwo.Jest jednak przyznam , pewin wazny problem.Ktora biblia jest prawdziwa?.Ot co…Obecnie przyjelo sie, ze kazda racjonalna ocena religii traktowana jest jako atak lewactwa, co moze zaswiadczac , o tym ze wracamy do sredniowiecza.

     Lubię

     • Polecam wydanie poprzedzające Biblię Tysiąclecia, sam mam taki stary egzemplarz w domu i przekonałem się, że wiele wersetów zostało zmienione, tj złagodzone w “B.T.”. Dla przykładu:

      “Oto nadchodzi wśród obłoków i ujrzy je wszelkie oko. I Ci, którzy go przebodli.
      I będzie utrapieniem dla wszystkich pokoleń Ziemi”.

      W Biblii Tysiąclecia ten powyższy werset „złagodzono” tak, że nie ma już takiego „apokaliptycznego” oddźwięku

      Lubię

 3. Tak naprawde nie wiadomo, ktora redakcja lub ktore tlumaczenia biblii sa zgodne z jakims pierwowzorem.Trudno jest tak naprawde mowic takze o jakims pierwowzorze, gdyz jak wiadomo biblia nie powstala jako dzielo pisane przez tajemniczego boga.Na caloksztalt tego tworu zlozylo sie wiele doswiadczen ludzkich i cywilizacyjnych, ktore decydowaly o roznych redakcjach i usuwaniu tych czesci, ktore ideologicznie nie odpowiadaly roznym grupom ludzi, tworzacym na bazie roznych interpretacji roznorakie sekty, sluzace roznym celom.Historia biblijnego ” OKA” jest ciekawa i intrygujaca.

  Lubię

 4. A ja bym dodał jeszcze kilka innych punktów:
  32. Papiestwo w czasie II wojny światowej udzielało poparcia a po zakończeniu wojny pomagało zbrodniarzom hitlerowskim ucieczkę do Ameryki Południowej.
  33. Kler to schron dla wszelkiego kalibru nieudaczników, zboczeńców, pederastów i pedofili.
  34. Szeroko pojęty „kościół” od pierwszych dni swojego istnienia „ogniem i mieczem” oraz innymi środkami, na których samą myśl gęsiej skórki można dostać szerzył wiarę i wymuszał pobożność.
  35. Władza kościoła powstała ze strachu „wiernych” i opiera się na nim nadal.
  36. Cała szeroko pojęta religia a nie tylko katolicka to źródło wszelkiego zła na świecie, głupoty, ciemnoty, okrucieństwa i śmierci. Dla religii mordowano od wieków i morduje się do dziś , przez religię ginęły miliony, mężczyzn, kobiet i dzieci różnych narodowości i kultur.
  37. Jedyny najprawdziwszy cud to to, że pomimo całego średniowiecznego „holokaustu” kiedy to kościół w imię rzekomo jedynego prawdziwego boga tępił wszelkie zalążki mądrości nauki i postępu, ludzkość zdołała jakoś osiągnąć swój obecny poziom techniczny i naukowy.

  To tylko jedne z głównych punktów których brakowało w artykule….

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s