Felietony i artykuły autorskie

Morderstwo na facebooku? Normalnie szok!

Morderstwo na facebooku? Normalnie szok!

Bardzo wrył mi się w pamięć jeden obrazek, który widziałem rano, przeglądając ten skądinąd użyteczny portal.
U jednej ze znajomych na profilu widzę taką oto scenkę: zakrwawiona ludzka ręka przedstawiona w realistycznej formie przez syntezator grafiki. Do tego anglojęzyczne napisy opisujące scenę brutalnego morderstwa.

Co się dowiedziałem chwilę potem: był to tzw „event” tego portalu – tj była to specyficzna kampania reklamowa, wspierana przez facebook.

Do czego zmierzam. Otóż w regulaminie facebooka dopuszcza się możliwość przedstawienia takich scen agresji, natomiast za prowokacje artystyczne dotyczące nagości – jest wprowadzany system kar (warny i bany). Ja takie grafiki artystyczne zamieszczam i tak, ale wiadomo, że jak ktoś złośliwy to zgłosi, to mnie przyblokują.
Scena brutalnego morderstwa – tak, zaś electronic-arty z kobiecą nagością – nie – taki jest przekaz. Do tego dochodzą protesty konserwatystów spośród moich znajomych – konserwatyzm na pokaz? Co ma w głowie osoba zamieszczająca takie brutalne sceny na swoim profilu – i jednocześnie wyganiająca swoje dzieciaki z pokoju, gdy w TV leci scena nagości? Dodam, że ta osoba studiuje obecnie.. psychologię. Przekaz dla kształtującej się psychiki dziecka jest jasny. To potwierdza moją (?) tezę, że w życie dorosłe, każdy bez wyjątku wchodzi z uszkodzoną psychiką.

Podobnie zauważyłem sprawę z liczbą 13. Wiadomo, że ludzie nie lubią tej liczby, szczególnie chodzi tu o piątek 13-tego. Bierze się to z zabobonów i przekazywanej z pokolenia na pokolenie ciemnoty. Nieświadomie jest to przekazywane dzieciom, jako taka „ciekawostka”, jednak uważam że ma to wpływ na podświadomość i nie należy tego robić.

W numerologii liczba 13 jest liczbą miłości. A więc czego się ludzie boją? Znajduje to potwierdzenie w tradycji biblijnej, czyli judeochrześcijańskiej. Tam liczba 13 odnosi się do pierwiastka kobiecego, jest to liczba maryjna. Dodatkowo, 13 to Chrystus + 12 apostołów. No, to mamy wyjaśnioną sprawę zabobonu z piątkiem 13′ go – kolejny szkodliwy „kod” wbudowywany w podświadomość.  Nie róbcie tego w domu.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Reklamy

3 odpowiedzi »

 1. 13 to też 10 palców u ręki plus dwa duże palce u stóp. Albo parówki pakowane po 5 sztuk. Dodać to tego 3 i będzie 13. Szok! Spisek!

  • Widzę, że się wczytujesz w treść bloga – art który skomentowałeś, jest stary i nie ma go na widoku po prawej stronie. Ale to dobrze, kto wie, może to początek drogi do twojego rozwoju?
   Czemu zawołanie: „to spisek!” ma kończyć dyskusję? Może w telewizji kończy dyskusje, ale nie tutaj. Odpowiedzią na hasło „to spisek! ” powinno być chyba: „nie martw się, odpowiednia korporacja i rząd dba o twoje dobro! ” 😀

 2. To proste – Amerykański system wartości. Pokażę to na przykładzie:

  EURO: Sex good, gore bad (skandale w Niemczech o brutalne gry komputerowe)
  US: Gore good, sex bad (skandal o nawet nie softpornową, bo nic tam nie było, scenę „seksu” [a w zasadzie przytulanek] w Mass Effect).

  To powtarza się bardzo często.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.