Internet i bezpieczeństwo

Pełzający totalitaryzm – to się dzieje na naszych oczach

Pełzający totalitaryzm – to się dzieje na naszych oczach

Dziś krótka notka na temat zmian, jakie już nastąpiły. Warto przypomnieć, że jeszcze pod koniec szalonych lat 90-tych to, co mamy już teraz, wydawało się być ponurym koszmarem paranoików i fantastów. Wtedy myśleliśmy, że to nigdy się nie stanie. Zresztą do dziś mamy całkowicie mylne przekonanie, że np wojny nigdy w Polsce nie będzie. Stary świat był lepszy, ale odszedł wraz z poprzednią dekadą i nigdy nie wróci. Zostały tylko filmy, muzyka, książki..
Zaczynamy:

Portale społecznościowe

Wydawać by się mogło, że posiadanie tam profilu ze zdjęciami i najbardziej szczegółowymi danymi osobowymi, nie jest obowiązkowe. A jednak! Już teraz, w niektórych krajach, jeśli nie masz pełnego i tętniącego życiem profilu na portalach szambo-społecznościowych, spotykają Cię pewne sankcje!

-w USA firmy zatrudniające nowych pracowników na co lepsze stanowiska – choćby zwykłą pracę biurową – patrzą, czy kandydat ma profil na facebooku. Jeśli nie ma, to taki kandydat jest dyskryminowany – „bo chce coś ukryć” – i dobrze! Od mojego życia prywatnego wara kapitalistom i wyzyskiwaczom w garniturach.

-jeśli kandydat ma konto na facebooku i umieścił tam parę lat temu parę kompromitujących zdjęć – często obraca się to przeciwko niemu. Taka firma będzie się wpieprzać w życie prywatne. To nosi znamiona inwigilacji totalnej – bowiem prywaciarz wkracza na teren, na który nie powinien, czyli na prywatność człowieka. Jeśli ktoś jest dobrym specjalistą, to przecież nie sprzedaje firmie życia prywatnego, sprzedaje swoją wiedzę i doświadczenie. No chyba, że to system, w którym pracodawcy uzyskują nowe uprawnienia – całkowitej kontroli pracowników-niewolników.

-jeden z portali z nowinkami technicznymi stwierdził, że ten, kto nie ma konta na portalu społecznościowym „facebook”, ten jest kandydatem na.. terrorystę. Tak samo twierdzi jeden z czołowych niemieckich szmatławców – wysmarowali paszkwil, że zamachowiec z USA i Breivik mają jedną wspólną cechę – nie mają konta na facebooku.

-jaki będzie trend w przyszłości? Facebook stanie się czymś w rodzaju globalnej bazy danych o wszystkich mieszkańcach na Ziemi. Posiadanie profilu z pełnymi danymi będzie obowiązkowe, facebook zostanie zintegrowany z rządowymi bazami danych o obywatelach (numery PESEL, NIP i wiele innych), jak i z forami dyskusyjnymi, panelami blogowymi, portalami z memami takimi jak demotywatory i inne. Przykład: będziesz chciał kupić rano chleb, będziesz musiał zapłacić w systemie pay-pass zintegrowanym z Twoim profilem na facebooku. Chcesz napisać post na wędkarskim forum dyskusyjnym -owszem, ale zalogujesz się na nie tylko przez aplet facebooka.

-obok Twojego profilu na takim forum będzie wyświetlał się aplet społecznościowy facebooka z Twoim imieniem, nazwiskiem i zbiorem wszystkich danych. Jeśli będziesz chciał prowadzić bloga – to samo. Czyli totalna inwigilacja przez złośliwych sąsiadów, krewnych, rodzinkę, ciotki, jak i spec-służby i policję. Koniec anonimowości w internecie rozwiązany w bardzo prosty sposób, sposób tak prosty, że aż śmieszny. Po prostu żaden dostawca platformy hostingowej na: fora, blogi, portale polityczne, nie będzie akceptował sytuacji, w której nie logujesz się za pomocą wtyczki facebooka zintegrowanej z tymi platformami.

Sprawa nie mniej ważna, czyli szczepionki:

-dotychczas było tak, że szczepienia były w nazewnictwie „obowiązkowe”, ale w zasadzie nie były nakładane za nie żadne kary, a jeśli już – to były one całkowicie bezprawne i sanepid nie wygrał żadnej rozprawy sądowej za nieszczepienie dziecka. Rodzice się po prostu umiejętnie migali od szczepionkowego przymusu.

-teraz ma być inaczej. Jeden z „ekspertów”, dr Paweł Grzesiowski, postuluje daleko idące sankcje, nazywając je kłamliwie „miękkimi sankcjami”.

-i tak: jeśli dziecko nie będzie szczepione, to nie pójdzie do przedszkola, żłobka, nie zapiszesz go do prywatnej ani dobrej państwowej szkoły, nie wyjedzie na kolonie ani obóz. Nie dostanie się do harcerstwa, itp itd. Również: rodzicowi zostanie podniesiona składka na ubezpieczenie zdrowotne, będzie partycypował w kosztach leczenia choroby wieku dziecięcego typu odra, różyczka itp.

-zauważmy, że te tzw „miękkie sankcje” to nic innego jak brutalne ograniczanie naszej wolności, totalny zamordyzm. To także jawna i otwarta dyskryminacja dziecka ze względów ideologicznych. Dyskryminacja jest zabroniona przez prawo polskie i międzynarodowe!

-wiadomo, że dzieci nieszczepione są zdrowsze niż te po kłuciu. Dlaczego mają nam podnosić składki zdrowotne? Na jakiej zasadzie? To także jest dyskryminacja. Ciągle pozostaje otwartą i kontrowersyjną kwestia tego, czy państwo, albo prywatny ubezpieczyciel ma prawo od nas żądać dodatkowych składek, gdy nie życzymy sobie pewnych procedur medycznych. Poza tym: o ile mi wiadomo, KAŻDEGO roku, pomimo wyszczepienia 98% populacji, w Polsce kilkaset tysięcy dzieci choruje na choroby wieku dziecięcego typu odra, różyczka itp. Co kilka lat występują lokalne epidemie i choruje jeszcze więcej dzieci. Polaków dziesiątkuje także gruźlica, na którą ponoć mieliśmy być uodpornieni „skuteczną i bezpieczną” szczepionką. Wraca też krztusiec i to nie dlatego, że rodzice nie szczepią – nieszczepiących jest na razie zbyt mało w całej masie oszołomstwa i ciemnoty..

Digitalizacja pieniądza

-wiadomo powszechnie, że pieniądz cyfrowy sprzyja inwigilacji i kontroli obywatela przez banki i państwo. Pieniądz cyfrowy ma całkowicie zastąpić pieniądz tradycyjny w Szwecji, podobne plany są w innych krajach. Obecnie ludzi płacących gotówką otwarcie nazywa się „terrorystami” lub przynajmniej „podejrzanymi ludźmi”.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.