Firmy farmaceutyczne

Nowelizacja ustawy zakaźnej dopuszcza przymusowe szczepienia pod groźbą więzienia lub przemocy fizycznej

Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie „decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel.

Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne. Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.  http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/1F651B55D7BBBA85C1257A15003EF28D/%24File/416.PDF

Reklamy

5 odpowiedzi »

 1. To wygląda na skrzyżowanie Kafki z Mrożkiem. Jedynym uzasadnieniem dla takich porządków prawnych może być wojna biologiczna w toku. Rzeczywista władza w krajach które to wdrożą przejdzie w ręce ponadnarodowych koncernów farmaceutycznych, bo to one wytwarzają szczepionki na masową skalę. Nadzór nad medykamentami wypuszczanymi na rynek praktycznie nie funkcjonuje, bo zbyt ostre wymogi formalne (tylko kilka koncernów i być może 2 lub 3 rządy są w stanie im sprostać) połączono z przyjmowaniem na wiarę sprawozdań z badań opłaconych i zorganizowanych przez producentów.
  Obecny sposób produkowania szczepionek powinien być zakazany lub uzupełniony o chemicznie sformułowane wymogi co do ich czystości (wyeliminowanie obcych białek, które nie uodporniają na docelowe choroby a pobudzają do reakcji układy odpornościowe pacjentów). Nie znamy nawet przybliżonej liczby ludzi którzy umierają po otrzymaniu szczepionek lub surowic. Za czasów Pasteura produkowano je w krwioobiegach żywych ssaków, obecnie w bakteriach i wyciągach z kurzych jaj. Przeniesione stamtąd białka powodują u ludzi wstrząs anafilaktyczny, a ich usunięcie nie jest twardym wymogiem prawnym lecz gestem dobrej woli producentów. Pomyłka lub sabotaż laboranta albo niedbałość czy chciwość zwierzchnika może zabić miliardy ludzi.
  Rozpowszechnienie szczepionek spowoduje miliony lub miliardy zachorowań i tysiące lub miliony zgonów.
  Obecny sposób produkcji szczepionek wynika z wymagań reakcji na wojnę bakteriologiczną, których technologia ta nie spełnia. Nie da się w ciągu kilku dni wyprodukować miliardów dawek szczepionek na nieznanego dotąd wirusa. „Przyszłościowym” sposobem produkcji szczepionek ma być wytwarzanie ich przez genetycznie zmodyfikowane bakterie, co może skrócić czas reakcji służby zdrowia na nową epidemię z miesięcy do tygodni. Niezbywalną częścią tej technologii jest transfer do bakterii dodatkowego genu, który uodparnia ją na antybiotyk, którym następnie zabija się resztę hodowli bakterii. Gen ten może się przedostawać do drobnoustrojów chorobotwórczych, co potencjalnie może doprowadzić do utraty przez medycynę jej głównego narzędzia w walce z chorobami. Bakterie nie uodporniają się na jeden antybiotyk, lecz na ich rodzinę albo serię. A zarobią na tym koszmarze koncerny farmaceutyczne.
  Dla wyjaśnienia: nie mam nic przeciw przeniesieniu władzy sanitarnej z rąk polityków do fachowców i stworzenie w Europie organizacji sanitarnej wyjętej spod władzy lokalnych rządów. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach: zwierzchników sanitarnych mianują politycy, a do nich trudno mieć zaufanie.
  z

  • nie może taka instytucja być poza kontrolą rządów, gdyż eksperta łatwo przekupić. większość z nich już dawno jest zresztą wykupiona przez odpowiednich ludzi. a rząd łatwiej obalić niż niewybieralne ciało jajogłowych biurokratów. takie jak np komisja europejska, która chce wprowadzenia ACTA pomimo negatywnej decyzji PE. i to jest właśnie tzw „wolny rynek”, „kapitalizm”, „niewidzialna ręka wolnego rynku”, „zespół pozarządowych ekspertów” itp mrzonki – czyli dbanie wyłącznie o interes bankierów, przemysłowców, korporacji i innych sytych świń. zwykły człowiek dla takiego kolegialnego ciała ekspertów, nad którymi nikt nie ma kontroli, jest niczym, jest wręcz przeszkodą. rządy tego typu jajogłowych biurokratów masz teraz – KE, GIS, SANEPID, EBC, MFW, TC i inne.

 2. Naszym przekleństwem jest to, że patrzymy jak ten świat umiera i ludzie są zniewalani a my nie możemy nic z tym zrobić. Ludzkość przegrała 🙁

  • A ludzi którzy wiedzą więcej uważa się za wariatów. Gdy poznają prawdę będzie już za późno. Coś jak człowiek sekundę przed egzekucją gdy zdaje sobie sprawę, że jego kumpel mówiący, że ktoś chce go zabić miał rację

   • Jeżeli będziemy opierać się na „ingerencji stwórcy” to niestety nic dobrego z tego nie będzie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.