Medycyna akademicka

Tabletki, leki, farmaceutyki – trująca medycyna, szkodliwe medykamenty, leki działania niepożadane interakcje. Przegląd mojej wiedzy.

Leki do ćpania. Szkodliwe leki

Ostrzeżenie: tekst zawiera materiały drastyczne. Niewskazany dla dzieci.

———————————————————

Generacje leków jakie omówimy w tym tekście to:

-beta blokery i glikozydy naparstnicy
-antybiotyki (nowe generacje)
-chemioterapia nowotworów
-leki antydepresyjne (venlafaxyna, klomipramina)
-tabletki antykoncepcyjne (szczególnie nowe generacje)
-witaminy syntetyczne
-leki na epilepsję / stabilizery (szczególne omówienie syndromu Stevensa & Johnsona)

Zaczynamy:

1. beta blokery i glikozydy naparstnicy, warfaryna

a.) beta blokery – czyli leki działające adrenolitycznie. Ich działanie polega na tym, że blokują w mechaniczny sposób receptory sercow typu beta, odpowiedzialne za pobudliwość serca. Obniżają też ciśnienie tętnicze.
Wady:
-nie leczą one PRZYCZYNY choroby, a jedynie mechanicznie blokują mięsień sercowy. Bardzo często, lub prawie zawsze, przyczyną arytmii serca jest kompleksowy brak witamin, zaś nadciśnienia – zła dieta i używki.
-powodują bardzo często bradykardię, czyli stan polegający na bardzo słabej akcji serca (poniżej 60 uderzeń na minutę), hipoglikemię – czyli obniżenie poziomu cukru we krwi, bardzo złe samopoczucie, poczucie słabnięcia i umierania. Antidotum: trzeba wypić filiżankę kawy z trzema łyżeczkami cukru i mlekiem.
-obniżenie ciśnienia tętniczego, nieraz znaczące. Serce jest mechanicznie zablokowane i nie pozwala to wywołać odruchowej tachykardii w celu zrekompensowania organizmowi niskiego ciśnienia krwi – jest to niedobry stan.
-zakres dawek beta blokerów, np propranololu, jest bardzo szeroki – od 10 mg do nawet 640 mg w ekstremalnych przypadkach. Jednak na mnie nawet dawka 20 mg działała bardzo źle – wywoływała znaczącą bradykardię, czyli obniżenie pulsu serca poniżej 60 bpm.
-w przypadku przedawkowania beta blokerów rokowanie jest bardzo złe. Wywołuje ciężką bradyarytmię, czyli arytmię serca (odwrócenie fali QRS, pojawienie się fali U, itp w EKG) z jednoczesną bardzo wolną akcją serca, zapaść, zgon w męczarniach. W celu ratowania chorego używa się specjalnego rodzaju wstrząsów elektrycznych – tzw elektroda endokawitarna (informacje o tym zniknęły z fachowych, lekarskich baz danych). Jednak trzeba mieć nadzieję, że specjaliści od medycyny ratunkowej mają to w głowach..

b.) glikozydy naparstnicy i warfaryna:

-także są to leki nasercowe (glikozydy nasercowe tzw), jednak, o dziwo, mogą także wywołać..problemy z sercem, jak i wchodzą w wiele toksycznych interakcji z innymi lekami.
-naparstnica to nic innego jak trucizna pochodzenia roślinnego! Jej glikozydy i alkaloidy stanowią właśnie o mocy trującej tej rośliny. Jednak podawane w małych dawkach podobno „leczą”.
-glikozydów naparstnicy nie należy mieszać z innymi lekami nasercowymi, bo może się to skończyć bardzo nieprzyjemnymi objawami – np z lekami antyarytmicznymi generacji IIa i III. Zawsze sprawdzaj, jakiej generacji bierzesz leki dodatkowe, i co Ci lekarz przepisuje!
-natomiast warfaryna to nic innego, jak.. trucizna na szczury! Tylko że podawana w małych dawkach blokuje mięsień sercowy, co od biedy można uznać za działanie „lecznicze”, jednak nie według najnowszych standardów. Trucizna ta, podawana w dużych dawkach szczurom, powoduje zapaść naczyniową i ich zgon.
-Lekarze od pięćdziesięciu lat podają truciznę na szczury pacjentom chorym na serce.
Raport Bloomberga właśnie uświadomił nam, że milionom ludzi na całym świecie podaje się jako rozcieńczalnik krwi truciznę na szczury. Raport ten mówi również, że zagrożenie wylewem krwi do mózgu powodowanym przez lek o nazwie Warfaryna było uważane za jego najpoważniejszy efekt uboczny. To ciekawe, ponieważ establishment medyczny zwykle nie przyznaje się, że jego leki to trucizny. Wręcz przeciwnie, robi wszystko, aby ukryć to przed ludźmi.
http://grongor.info/2010/02/05/lekarze-od-piecdziesieciu-lat-podaja-trucizne-na-szczury-pacjentom-chorym-na-serce/

———————————————————

2. antybiotyki (szczególnie nowych generacji)

-antybiotyki nowych generacji nie są lekami bezpiecznymi. Mam informacje, że np w Warszawie po zastosowaniu tego rodzaju świństwa farmaceutycznego około 40-stu dzieci wylądowało w szpitalu z objawami neurologicznymi. NFZ po cichu wycofał lek z obrotu, zaś rodzice chcący skarżyć firmy farmaceutyczne, bądź państwo, mają różne problemy.
-antybiotyki starych generacji też nie są bez winy. Mogą spowodować problemy takie jak: bardzo groźna arytmia serca typu torsades de pointes, a także: rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego (trudne w diagnostyce), wyjałowienie układu odpornościowego, zanik flory bakteryjnej, wtórne infekcje bakteryjne i grzybiczne, wymagające zastosowania jeszcze silniejszych środków, syndrom Stevensa & Johnsona i wiele innych.
-obecnie jako antybiotyki są stosowane tzw „chemioterapeutyki” – czyli ekstremalnie silne antybiotyki, przepisywane na zwykła receptę przez różnych konowałów, w leczeniu ambulatoryjnym (czyli: poza szpitalem, w domu). Jednak chemioterapeutyki to nie to samo, co chemioterapia na nowotwory – chemioterapia jest jeszcze bardziej ekstremalna niż to świństwo.

———————————————————

3. chemioterapia nowotworów

-polega ona na podawaniu ekstremalnie toksycznych substancji, które dosłownie (nie w przenośni) wypalają organizm. Powoduje ona trwałą degenerację organizmu i bardzo szybki zgon w męczarniach. Nie bez powodu chemioterapia nowotworów stosowana jest na oddziałach będących de facto lazaretami – umieralniami (oddziały onkologiczne tzw).
-rzadko kto ma jako bezpośrednią przyczynę śmierci wypisane: „nowotwór”. W większości przypadków na karcie zgonu jest informacja: niewydolność wielonarządowa. A to może oznaczać różne rzeczy, między innymi zatrucie chemioterapią.
-pielęgniarki mają zakaz sprzątania rozlanego roztworu do chemioterapii – sprząta to ekipa, która jest do tego przygotowana w danym szpitalu. Poza tym, należy to podawać w specjalnych rękawicach – oto drastyczne zdjęcie dłoni, na którą przez przypadek wylał się roztwór do chemioterapii:  http://www.whale.to/cancer/chemospillsmall.jpgUWAGA, DRASTYCZNE!!  Jeden z internautów żartował, że to może nawet wypalić dziurę w betonie.
-chemioterapia ma za zadanie przyspieszyć zgon chorego na raka. W nielicznych wypadkach chory po „chemii” wraca do normalnego życia. Często i tak występują późniejsze przerzuty, bo chemia nie leczy przyczyny choroby, nie leczy niczego. To jak pała bejzbolowa z losowym punktem trafienia – trafi Cię w głowę, to giniesz, trafi w nogę, to najwyżej będzie siniak.

———————————————————

4. leki antydepresyjne (venlafaxyna, klomipramina)

są to leki działające na dwa typy receptorów: serotoninowe i noradrenalinowe.

a.) venlafaxyna

-jest lekiem generacji SNRI, oprócz działania na serotoninę i noradrenalinę działa także słabo na receptory dopaminowe i muskarynowe.
-ma całą gamę objawów niepożądanych. Może spowodować między innymi: rabdomiolizę, czyli rozpad pewnych grup mięśni (!), potencjalnie śmiertelny zespół serotoninowy / neuroleptyczny (zgon w męczarniach, często trwałe kalectwo), jak i siniaki, krwawienia, zespół Stevensa & Johnsona.
-nie leczą one przyczyn choroby, ale powodują jedynie, że istniejąca już serotonina i noradrenalina są lepiej wykorzystywane przez mózg. Także nie powodują one zwiększenia stężenia tych neuroprzekaźników w synapsach i komórkach nerwowych – wykorzystują one już istniejący potencjał. A co, jeśli tego potencjału nie ma, np przez złą dietę, używki, niedoczynność tarczycy, brak witamin?
-powoduje zmniejszenie potencjału dopaminowego, co może skutkować złośliwym zespołem neuroleptycznym, lub częściej – dyskinezami.
-venlafaxyny nie wolno pod żadnym pozorem stosować z ziołami takimi jak dziurawiec, rhodiola rosea, suplementami tryptofanu – ze względu na możliwość zespołu serotoninowego – także z tramadolem.

b.) klomipramina (anafranil)

-jest to lek silniejszy niż venlafaxyna, lek starej generacji (TLPD).
-nie działa pozytywnie na potencjał dopaminowy, ba, często go blokuje, więc jest wykorzystywana w psychozach.
-jest czasami wykorzystywana do tortur, zakazanych przez konwencje genewskie. Oczywiście, w większych dawkach, od 250 do 300 mg na dobę.
-jednak podawanie dawek większych niż 150 mg bardzo negatywnie działa na serce i czynność elektryczną w mózgu – może spowodować arytmię i napady epilepsji. Co z tego, skoro w lecznictwie szpitalnym stosuje się do 250 mg..
-także nie leczy ona przyczyn choroby, lecz wpływa na potencjał czynnościowy serotoniny i noradrenaliny.
-kiedyś diagnoza: „depresja endogenna” stanowiła prawdziwy wyrok – stosowano wtedy do 150 mg dożylnego podania klomipraminy połączonego z dożylnym wlewem maprotyliny (Ludomil), często w połączeniu z terapią elektrowstrząsową – hardcore!
-istnieje jeszcze wiele leków TLPD znacznie bardziej szkodliwych niż klomipramina, wycofanych z obrotu w Polsce, jednak stosowanych za granicą, np na terenach byłego ZSRR. Klomipramina i haloperidol często były stosowane do tortur w tzw „schizofrenii bezobjawowej na terenach ZSRR i w krajach okupowanych.

———————————————————

5. tabletki antykoncepcyjne (także nowe generacje):

-powodują często udar mózgu, zawał serca, cukrzycę, bezpłodność, ciąże mnogie po odstawieniu, raka piersi i inne rodzaje nowotworów.
-jest to ingerencja w cały cykl hormonalny, co MUSI się skończyć źle.
-często pigułka antykoncepcyjna powoduje efekt aborcyjny – uniemożliwia zagnieżdżenie się nowo powstałego życia w macicy. A to jak wiadomo jest niehumanitarne i ma zły wpływ na psychikę kobiety – podświadomość taki fakt rejestruje, gdyż ciało i psyche to jedność.
-miliony kobiet na świecie przyjmuje piguły antykoncepcyjne nieświadome zagrożeń wynikających z ich stosowania. To należy zmienić i nasza w tym rola.
osobny artykuł, bardzo szeroko opisujący szkodliwe działanie tabletek / pigułki antykoncepcyjnej – tutaj.

———————————————————

6. witaminy syntetyczne

a.) witaminy z grupy B complex
-podawanie ich syntetycznych odpowiedników mija się z celem, ponieważ zwyczajnie nie są wchłaniane przez organizm. Jedyny efekt jaki zauważymy, to zabarwienie moczu na kolor jasnożółty.
-należy spożywać naturalne formy tych witamin, np: spirulinę (b complex), drożdże (b1, b2, b6), lecytynę nie modyfikowaną genetycznie (cholina, inozytol, kwasy tłuszczowe NNKT).
-z syntetycznych form przydatny jest tylko inozytol, ale nie jest to według obecnej „nauki” typowa witamina B (kiedyś była uznawana).
-jakie konsekwencje może przynieść nieprzemyślane dawkowanie syntetycznych witamin z grupy b? Jeśli chodzi o witaminę b 3 (witamina PP), powoduje ona podrażnienie przewodu pokarmowego, czasami krwawienia żołądka i dwunastnicy, możliwe jest toksyczne uszkodzenie wątroby i encefalopatia wątrobowa (czyli: nieodwracalne uszkodzenie mózgu na skutek niewydolności wątroby).
-sprawa jest bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o syntetyczną witaminę b6. Oprócz uszkodzenia wątroby (dawki powyżej 100 mg przez długi czas) powoduje także.. zespół uzależnienia od witaminy b 6 (dawki 200 mg i więcej przez ponad miesiąc. Jest to zespół chorobowy bardzo słabo opisany w literaturze jak i internecie, leczy się go dożywotnim podawaniem dużych dawek witaminy b 6 – niemożliwe jest jego wyleczenie.
-witamina b 6 podawana w dawkach większych niż 1000 mg dziennie powoduje specyficzny efekt dopaminowy i wzrost energii życiowej, jednak jest to słabo opisane, konsekwencje tego są, poza uszkodzeniem wątroby – praktycznie nieznane.

b.) witamina C

-syntetyczna forma tej witaminy prawie w ogóle nie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego – wchłania się 2% – 30% przyjętej dawki tej witaminy. Należy stosować formy naturalne witaminy C – pisałem kiedyś o tym.
-ponadto, syntetyczna forma witaminy C obciąża nerki. Może spowodować ona kamicę nerkową, uszkodzenie nerek, czy nawet krystalizację szczawianów w przewodach moczowych (bolesne!).

———————————————————

7. leki na epilepsję / padaczkę

-lamotrygina połączona z walprominianami częściej niż zazwyczaj powoduje niebezpieczny syndrom Stevensa & Johnsona. Polega to na ekstremalnie bolesnym złuszczeniu naskórka – skóra odchodzi od ciała całymi płatami! Pomimo tego, że już sama lamotrygina może spowodować ten syndrom, dalej stosuje się ją w połączeniu z walprominianami.
-walprominiany połączone z innym lekiem przeciwpadaczkowym – clonazepamem – powoduje zwiększenie ilości dziwnych ataków padaczkowych typu absence, a pomimo tego takie połączenie jest stosowane.
-fenytoina – lek przeciwpadaczkowy starej generacji, ma bardzo dużo działań niepożądanych, w tym tych ciężkich. Blokuje ona serce, dlatego jest stosowana w epilepsji przebiegającej z chorobami serca. Może spowodować nawet śmierć. Działania niepożądane są częste, w interakcjach z innymi lekami na epilepsję wyniszcza organizm nie gorzej niż chemioterapia nowotworów.
-walprominiany powodują częściej niż inne leki uszkodzenie wątroby, a pomimo tego są stosowane dalej.
-gabapentyna, innowacyjny lek z tej grupy, ma przykrą wadę – otóż upośledza ona układ odpornościowy, powoduje zwiększoną częstość przeziębień, nawet zapaleń płuc.

—————————————-

Promuj ten tekst na portalach społecznościowych by prawdę poznało więcej ludzi. W tym celu klikaj na poniższe ikony:

Reklamy

9 odpowiedzi »

 1. ! UWAGA !
  WSZYSTKIE SFORMUŁOWANIA ODNOŚNIE WITAMINY C MIAŁY
  MIEJSCE JEDYNIE W ODNIESIENIU DO WITAMINY C
  POCHODZĄCEJ Z NATURALNYCH ŹRÓDEŁ. WITAMINA C
  EKSTRACHOWANA Z NATURALNYCH PRODUKTÓW MA
  PRAKTYCZNIE 100% PRZYSWAJALNOŚĆ I NIE WYKAZUJE
  SKUTKÓW UBOCZNYCH NATOMIAST SYNTETYCZNE PRODUKTY
  PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO NAZYWANE POTOCZNIE
  „WITAMINĄ C” PRZYSWAJAJĄ SIĘ JEDYNIE W OKOŁO 7%

  I MOGĄ POWODOWAĆ SKUTKI UBOCZNE.
  PRZED ZAKUPIENIEM WITAMINY C PROSZĘ SIĘ KONIECZNIE
  UPEWNIĆ IŻ MACIE PAŃSTWO DO CZYNIENIA Z PRODUKTEM
  NATURALNYM. WITAMINA C SPRZEDAWANA W APTEKACH
  ZWYKLE JEST SYNTETYCZNA !!! W PRAWDZIWĄ WITAMINE C
  POCHODZENIA NATURALNEGO MOŻNA SIĘ PÓKI CO JESZCZE
  LEGALNIE ZOPATRZYĆ W SKLEPACH ZIELARSKICH
  I TYCH ZE ZDROWA ŻYWNOŚCIĄ.
  ( SFORMUŁOWANIE „LEGALNIE ZAOPATRZYĆ” ODNOŚI SIĘ DO DZIAŁAŃ KOMISJI
  ŻYWNOŚCIOWEJ „CODEX ALIMENTARIUS” DĄŻĄCEJ DO ELIMINOWANIA Z RYNKU
  ŚRODKÓW NATURALNYCH LUB UTRUDNIANIA DOSTĘPU DO NICH NA RZECZ ŚRODKÓW
  SYNTETYCZNYCH PRODUCENTÓW KTÓRYCH FAWORYZYJE SIĘ PODCZAS PROCESÓW
  USTALANIA PRIORYTETÓW LEGISLACYJNYCH DLA KRAJÓW CZŁONKOWSKICH CODEXU)
  UWAGI TĘ BĘDĄ TEŻ MIEĆ CZĘSTO ZASTOSOWANIE DO INNYCH
  WITAMIN I MINERAŁÓW, TWORY SYNTETYCZNE POMIMO
  ZGODNOŚCI BUDOWY NIE SĄ TYM SAMYM CO NATURALNE, ICH
  PRZYSWAJALNOŚĆ JEST ZNIKOMA, TRWAŁOŚĆ WIĄZAŃ
  NIESTAŁA ORAZ CZESTO POWODUJĄ WIELE SKUTKÓW
  UBOCZNYCH ( STĄD TEŻ CORAZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW
  ATAKUJĄCYCH WITAMINĘ C JAKO POTENCJALNIE
  NIEBEZPIECZNĄ, JEDNAK PRZYKŁADY „NAUKOWE” MAJĄCE TO
  UDOWODNIĆ OPIERAJĄ SIĘ NA SKUTKACH WYWOŁANYCH
  PRZEZ SYNTETYKI O CZYM SIĘ MILCZY W TYCH BADANIACH
  http://www.fnbg.org/pliki/witaminac.pdf

 2. Ostatnio się interesowałem prostatą PSA (antygen) i ciekawe od jakiego prawidłowego stężenie PSA we krwi już określają ,ze pacjent ma prostatę.Chyba biorą górną granicę 4,5 .
  A PSA zależy od wieku dobrze ,żeby mężczyżni się zainteresowali i nie byli oszukiwani.
  Wiek Stężenie
  ng/ml
  40–49 < 2,5
  50–59 < 3,5
  60–69 < 4,5
  70–79 < 6,5
  http://pl.wikipedia.org/wiki/PSA_%28antygen%29

 3. Przerażające tu jest to, iż ludzie nie wiedzą jakie tak naprawdę działanie mają leki, a niewielu z nich tak naprawdę czyta ulotkę i często przyjmuje leki bez konsultacji z lekarzem, co może być bardzo niebezpieczne. Dlatego leki powinny być stosowane tylko po konsultacji z lekarzem.

  • we wloszech nawet lekaz ci mowi zeby nie czytac zbytnio karteczki. nazywaja ja tam ‚bugiardino; czyli klamczuszek 🙂

 4. biore lamotrygine (lamictrim) i wszystko ok.. bralam depakine i wygladalam jak balon. bralam tegretol i mialam ataki tak jak i z oxcarbamazepina.. bralam cos jeszcze ale nie pamietam. ale teraz jest ok

 5. A co z wit. B12-kobalaminą? Mam dylemat, bo córka ma niedobory żelaza i B12. Naturalne uzupełnianie nic nie dało. Nie wiem co robić.

 6. Napisz jeszcze coś o szkodliwosci teofiliny i budezonidu, ktore powodowac moga psychozy, szczegolnie jak zazywane z antybiotykami takimi jak cefalosporyna, amoksycylina, cyprofoksacyna, klarytromycyna. Odlot i wariatkowo zapewnione.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.